​​

PANTHERS PORAZILY PLZEŇ A ZVÝŠILY NÁSKOK V ČELE 1. LIGY

30. 11. 2014

Šlágr ligy v podobě zápasu prvního se druhým nabídla 1. liga žen. Panthers přivítaly ve své hale Plzeň a ač prohrávaly po 40 minutách 2:5, radovaly se nakonec z vítězství 6:5. V dalším duelu sousedů v tabulce porazila doma Jaroměř tým Hradec Králové 4:0.

FBŠ Teiwaz Hranice – itteligence Bulldogs Brno 7:4 (2:0, 3:4, 2:0)

Moravský souboj se odehrál ve Hranicích, kam místní Teiwaz přijela prověřit ženská složka itelligence Bulldogs Brno. Do utkání vstoupil lépe domácí tým, který si během první periody vytvořil dvoubrankový, a jak se později ukázal klíčový náskok, který Brňanky sice dokázaly smazat, ale už jej nestačily dotáhnout do vedení, ačkoliv měly po celý zápas výraznou střeleckou převahu. Při rozhodujících událostech zápasu byla vždy na hřišti Anna Vondráková, která dala důležitý gól v přesilovce na 5:4 a poté ještě potvrdila vedení domácích gólem do prázdné branky, kterým navíc zkompletovala hattrick.

SK Domeček DDM Banes Soběslav - FBC UNITED Č. Budějovice 1:6 (0:1, 1:2, 0:3)

Pro povinné tři body si přijely hráčky Českých Budějovic do Soběslavi. Ač konečný výsledek hovoří jasně pro Budějovice 1:6, tak až do závěrečné periody Domeček držel krok se svým soupeřem a nedával svou kůži lacino. Definitivní konec naději na případný bodový zisk přišel až v polovině třetí třetiny, kdy během šesti minut vsítily Budějovice tři branky, a o zápase bylo rozhodnuto.

FbC Panthers – Slavia VŠ Plzeň 6:5 po nájezdech (0:1, 2:4, 3:0 – 0:0)

Hodně těžkou úlohu musely v domácím prostředí splnit ženy Panthers, do jejichž domácí haly v Radlicích přijel nováček z Plzně Slavia VŠ. S vědomím, že plzeňské florbalistky nastupují proti vedoucímu celku soutěže a v případě vítězství by ho mohly sesadit z 1. místa, si nedělaly žádné starosti a v prvních dvou třetinách byly jasně lepšími na hřišti a po 40 minutách si nesly do šaten nadějný náskok 2:5. Na začátku poslední části však vstřelila branku Jandová a v Panterkách se probudila jejich kočičí dravost a hlad, které je nakonec dotlačily až k vyrovnání skóre, když branku na 5:5 vstřelila Raková v čase 59:15. Obrat se povedl domácímu celku až v samostatných nájezdech, když rozhodující branku zařídila Anežka Slaná.

RECUTECH TJ Sokol Jaroměř – IBK Hradec Králové 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Nejjasnější utkání pro domácí tým se odehrálo v Jaroměři, která si poradila s Hradcem Králové. Domácí celek se dostal brzy po úvodní buly do vedení po gólu Hejnové. Ta samá hráčka navíc přidala druhou branku i na začátku druhé třetiny, na kterou poté stihla ještě navázat Košková právě po přihrávce Hejnové. Rozhodujícími okamžiky v zápasu se staly přesilové hry. Na začátku třetí třetiny nedokázal Hradec využít početní výhodu, za to naopak Jaroměř byla úspěšná a dovedla zápas do vítězného konce. Nejen z výhry, ale i z čistého konta se tak mohla po zápase radovat Andrea Bochenská.

FBŠ AL INVEST Jihlava – Fbk Orlicko-Třebovsko 7:5 (2:0, 4:4, 1:1)

Gólově nejbohatší utkání se odehrálo v Jihlavě mezi domácím FBŠ a Orlickem-Třebovském. INVEST si během úvodní periody vypracoval dvougólový náskok, který již do konce zápasu neztratil. Hostující celek se jen marně snažil ve druhé a třetí části utkání stáhnout vzniklé manko a musely se smířit s porážkou 5:7. V jihlavském dresu se navíc povedlo vsítit hattrick Kateřině Bednářové.

SK Bivojky Litvínov – Florbalová akademie MB – Nymburk 2:4 ( 1:1, 1:2, 0:1)

Další vyrovnaný souboj nabídlo utkání mezi Litvínovem a Nymburkem, který patří pod Florbalovou akademii Mladé Boleslavi. Bivojky se sice dokázaly dvakrát dostat do vedení v první a druhé třetině, ale zlom utkání nastal mezi 35. a 38. minutou, kdy se povedlo hostujícímu týmu otočit vývoj utkání na svou stranu, který navíc potvrdila na začátku závěrečného dějství svým gólem Žbánková. Vedení o dva góly si následně Nymburk pohlídal a odvezl si z Litvínova cenné tři body.