{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PANTHERS POTRÁPILI OSTRAVU, NA ČELE JE DÍKY SKÓRE CHODOV

Obrázek ke článku
6. 10. 2019

Na první místě je po pátém kole Extraligy žen Chodov. Čelo soutěže mu patří díky vysoké výhře 14:0 nad Bohemians. O víkendu poprvé ztratila Ostrava, když proti Panthers po obratu v závěru utkání získala dva body. V náročném duelu nakonec uspěly také hráčky Ivanti Tigers, které porazily o gól Židenice.

Napínavé drama nabídl souboj Ostravy s Panthers, které se staly prvním týmem, s nímž FBC ztratilo. A nebylo daleko k tomu, aby Ostravanky přišly o všechny body. Pražské florbalistky nejprve dvakrát dorovnaly skóre, poté ho však dokázaly otočit ve svůj prospěch. Nejtěsnější možný náskok ale neudržely až do konce, dvě a půl minuty před koncem Ostrava srovnala a ve čtvrté minutě prodloužení rozhodla o bodu navíc pro domácí Mlejnková.

Olomouc využila v utkání dvou celků s tříbodovým ziskem výhodu domácího prostředí a dokázala napravit tři vysoké porážky v řadě. Do vedení šla v 9. minutě, na další branky se čaklo až do druhé poloviny utkání. Jičín pouze dotahoval, ve 43. minutě se mu povedlo srovnat na 3:3, Olomouc však rychle odpověděla a soupeře už k dalšímu vyrovnání nepustila.

Vítkovice pokračují ve svých dobrých výkonech, i v pátém utkání letošní sezony nastřílely dvouciferný počet branek. Tatran rychle inkasoval, z čehož se ale rychle oklepal a na konci 9. minuty šel do vedení 3:1. Vítkovicím se až v polovině duelu povedlo srovnat, poté už to byl ale jejich zápas a i díky čtyřem trefám Huskového ho otočily ke své spokojenosti.

Sobotní program pátého kola Extraligy žen nabídl také střetnutí dvou týmů bez zisku bodu. Extraligový nováček si postupně budoval svůj náskok, byl střelecky aktivnější než Liberec, který jen dotahoval. K prvním extraligovým bodům pomohla Brnu hattrickem Bačová.

Ve vyrovnaném zápase se utkaly Židenice s Ivanti Tigers. Už v první třetině padly čtyři góly, z nichž hned tři daly florbalistky Jižního Města. O to více domácí tým mrzelo neproměněné trestné střílení Jitky Drápalové z jedenácté minuty, díky němuž mohl jít do vedení. Nápravu ale zjednala ve druhém dějství Jitka Drápalová, která právě z trestného střílení snížila na 2:3. A zkraje poslední části hry Židenice dokonce vyrovnaly. Rozhodující akce proto přišla až v poslední pětiminutovce, kdy dala rozdílovou branku Tigers Petra Šebestová. Díky ní zůstaly Pražanky mezi nejlepšími čtyřmi družstvy soutěže.

Jasné vítězství si připsal Chodov v růžových dresech na podporu Nadačního fondu Pink Bubble proti Bohemians. První třetinu sice vyhrál pouze 1:0, ale zbytek utkání zvládl s velkým náskokem a celkově uspěl výsledkem 14:0. Na výrazném skóre měla největší podíl Martina Řepková se statistikou čtyř tref a tří asistencí. Nulu přitom zaznamenala brankářka domácího týmu Hana Ranochová a dopomohla Chodovu na první místo tabulky. Druhé jsou jen kvůli mírně horšímu poměru gólů Vítkovice.

Obrázek