{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

PARÁDNÍ ATMOSFÉRA PŘI TOUR NA SLOVÁCKU. PROJEKT ZAVÍTAL DO KORYTNÉ

Obrázek ke článku
10. 1. 2019

Důležitou roli má hora Velká Javořina. Jejím vrcholem prochází hranice mezi dvěma státy, jež spolu 74 let tvořily společnou zemi. Československo je už sice minulostí, s významným výškovým bodem v krajině to ale nijak nehnulo. Ten totiž politika nezajímá. Co ovšem zajímá všechny, je florbalový rozvoj v oblasti. Do nedaleké Korytné zamířil projekt Tour de Club.

Živelná atmosféra. Ostatně tak tomu bývá na Slovácku běžně. Přesně těmito slovy by se dal popsat další díl Tour de Club. Ambiciózní akce zaměřená na rozvíjející se kluby po celé České republice se tentokrát přemístila do blízkosti Uherského Brodu.

„Mohli jsme vidět radost a úsměv na tvářích dětí, které nadšeně hltaly instrukce k dalším úkolům. Nebylo těžké vyčíst, jak jsou zvědavé. Hra na čtyři branky, soutěž o nejvíce přihrávek nebo florbalový zápas, to vše si zkusily. Atmosféra byla opravdu pohodová. Možná až fanouškovská, protože každý přítomný rodič se nechal vtáhnout do zápasového děje a povzbuzoval,“ rozplýval se organizátor akce Václav Hadrava.

Průběh Tour v Korytné byl víceméně tradiční. To se však nedá říct o složení tréninkových účastníků. Široké spektrum dětí ale ničemu nevadilo, trenéři je rozdělili do skupin. A mohlo se trénovat.

„Celé sportovní odpoledne bylo velkým přínosem, a to nejen pro trenéry. Rodiče přišli v hojném počtu a vše s nadšením sledovali. Děti byly vnímavé, soustředěné a naprosto nadšené. Bylo to opravdu bezvadné - prostě velký florbalový zážitek,“ pokračoval s chválou Hadrava.

Slova chvály měl pro akci i jeden z přítomných tatínků - Jan Popelka. 

"Obě dcery byly z akce nadšené a nechaly si trenéry podepsat. Mně se akce líbila nejen kvůli tomu, že sloužila jako inspirace pro trenéry, ale především dokázala na chvilku děti zvednout od mobilů a tabletů. Dokonce na ně zapomněly. A věnovaly se jen zábavné tréninkové činnosti."

Jak se pak společně oba shodli, akce rozhodně splnila očekávání. Trenéři se zvládli poprat s množstvím dětí i jejich spektrem. Nezbývá tedy než dodat slova organizátora Hadravy - Díky za takové projekty a sláva florbalu!

Tak zase příště. Tentokrát „o dům dál“.

Obrázek