PARÁDNÍ OBRAT BENEŠOVSKÝCH GYMNAZISTŮ. TITUL JIM VYCHYTAL SKVĚLÝ GÓLMAN ZÍDEK

21. 4. 2018

Druhý superfinálový duel roku 2018 je minulostí. V porovnání s dívčím finálovou bitvou se hrál do poslední minuty vyrovnaný zápas. Klíčovým hráčem utkání se stal gólman Benešova Šimon Zídek. Především jeho zásluhou Středočeši inkasovali pouze dvakrát. Což v poměru ke čtyřem vstřeleným brankám znamenalo nespoutanou radost a úprk přes celou hrací plochu. Druhým letošním mistrem se stali kluci z Gymnázia Benešov.

Jako den a noc. Tak moc se lišily dívčí a chlapecké finálové bitvy turnaje KB FLORBAL CHALLENGE, jehož hlavním partnerem byla po celou sezonu Česká pošta. V chlapeckém finále byli přítomní diváci svědky úvodní branky hned v první minutě. Ostravané zachytili rozehrávku soupeře, Jan Rychlý překonal položeného brankáře a „domácí“ vedli 1:0.

Rychlá, a to vzhledem k autorovi doslova, branka zápasovému průběhu nesmírně pomohla. Hra se otevřela, namísto „zanďoura“ se týmy snažily útočit.

Benešov brzy kontroval nastřelením tyčky. V 5. minutě už bylo srovnáno. Čtrnáctý se symbolickým číslem 14 na dresu našel volný prostor u bližší tyčky a bylo to 1:1.

Jenže ve zbytku poločasu už to byla ostravská jízda. Stručně by se dala charakterizovat jako Zídek versus Poruba. V modrém hrající následovníci vědce Wichterleho útočili hlavně po pravé straně. Několikrát se jim tudy podařilo uniknout. Další branky se ale diváci v prvním poločase nedočkali. Největší podíl na tom měl právě fantom v benešovské kleci.

Také vstup do druhého poločasu vyšel lépe Ostravanům, které přišla podpořit spousta diváků. Ti se mohli brzy radovat. V 21. minutě neměl Zídek šanci na tvrdou ránu Čecha. Se zakrytým výhledem jen bezradně plácl rukama - 2:1 pro Wichterlovo gymnázium.

Pak se ale začaly dít věci. Pružná defenziva „domácích“ jako by přestala fungovat a stíhat. Benešov vrhl všechny síly do útoku. Nejprve ve 26. minutě vyrovnal na 2:2 Adam Bouček. O dvě minuty později pak zvedal radostí ruce nad hlavu Lukáš Novák, který dostal „namazáno“ zpoza branky - 3:2.

Rozhodující moment následoval o chvíli později. Parádní Zídkův zákrok nedovolil domácím srovnat krok. Z následného brejku pak Benešov definitivně rozhodl o tom, že zlaté medaile poputují letos do středních Čech. Smutní Ostravané budou zářit stříbrně.