{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

PARÁDNÍ VIZITKA: OLYMPIJSKÝ VÝBOR OCENIL FLORBALOVÝ KLUB

Obrázek ke článku
22. 12. 2021

Florbalový klub dosáhl významného úspěchu. Český olympijský výbor udělil brněnskému Hattricku ocenění Nezlomný trenér, jež mu náleží za příkladnou trenérskou práci v době lockdownu.

Trenérská akademie ocenila týmy a jejich osobnosti, které v době pandemie i nadále pracovaly s mládeží a snažily se udržet děti u sportu. Příkladem byly pravidelné online tréninky nebo různé individuální výzvy pro hráče a hráčky.

„Některé trenérské příběhy jsou opravdu dojemné. Trenéři makali víc než za normálních okolností, protože dělat online tělocvik a trénovat, to je tedy láce,“ řekl pro stránky ČOV Zdeněk Haník, místopředseda organizace a předseda České trenérské akademie.

„Obětavě s touto situací bojovali i v době, kdy už byly otevřené obchoďáky, ale děti přitom nemohly sportovat,“ dodal Haník. O to větší poctou je, že se nezlomní trenéři našli také ve florbale, kde se odvedla spousta práce pro sportování mládeže.

Oceněným klubem je FBŠ Hattrick Brno, jenž s covidem bojoval různými cestami. Ostatně nejlepším příkladem je výstižné instruktážní video Hattrick proti covidu, kde trenér Simon Šiška ukazuje spoustu způsobů, jak se lze samostatně připravovat na hřišti, oválu nebo třeba na obyčejných schodech. Nechyběla ani soutěž Objevuj Brno s Hattrickem, kde členové klubu navštěvovali řadu míst a odpovídali na tematické otázky.

Základem však bylo, že se Brňané po celou dobu lockdownu poctivě věnovali online tréninkům. Díky nim zůstávala družstva stále v kontaktu. „Všichni vynaložili nezměrné úsilí, aby i v těžkých dobách, kdy nebylo možné společně trénovat, zajistili všem hráčům oddílu kvalitní a pestré tréninkové možnosti i společně strávený čas,“ potěšilo šéftrenéra mužské složky klubu Marka Fialu. Právě on převzal za Hattrick ocenění od ČOV.

Křestní jména nezlomných trenérů a trenérek připravil ČOV na speciální zeď, kde se nacházejí všichni pohromadě. Jde hlavně o ukázku toho, jak sport držel pospolu v době, kdy čelil nejnáročnější situaci. A to ať už šlo o jakoukoliv disciplínu.​

Obrázek