{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

PARDUBICE HOSTÍ TURNAJ REGIONÁLNÍCH VÝBĚRŮ DOROSTENCŮ.

Obrázek ke článku
12. 1. 2019

Sobotní program připravil divákům v hale na Dašické šest utkání základních skupin. Účastníky tohoto východního turnaje výběrů jsou vedle "domácích" z krajů Pardubického a Královehradeckého také výběru reprezentující Zlínský, Moravskoslezský, Olomoucký a Jihomoravský kraj.​

Obě skupiny nakonec ovládly domácí výběry a došlo i na los. Jako první rozehrála svůj program skupina B. Nejprve Pardubický výběr v utkání s Olomouckým postupně zvyšoval tlak a nakonec zvítězil přesvědčivě 7:2. Tato výrazná výhra nakonec rozhodla o 1.místě ve skupině pro pardubické. Při remíze výběrů Pardubického a Jihomoravského kraje rozhodlo o pořadí na 1. a 2. místě celkové skóre. Kraj Olomoucký vstoupí po dvou porážkách do nedělního boje o umístění z nejméně výhodné pozice.

Také souběžně hraná skupina A poznala svého vítěze už po druhém utkání. Výběr Královehradeckého kraje dokázal skvělou bojovnost a dvakrát slavil vítězství po jednobrankových výhrách. Stejně jako Pardubický kraj tak postoupil přímo do semifinále. V posledním utkání skupiny došlo ke kuriózní situaci. Utkání skončilo remízou a také ostatní kritéria o pořadí na 2. a 3. místě ve skupině nerozhodla. Na řadu pak za dohledu kapitánů a trenérů obou družstev přišel los! Šťastnějším byl kraj Jihomoravský a obsadil 2.místo ve skupině A.

Základní skupiny tak určily nasazení do nedělních bojů o konečné umístění. Program utkání zahájí v neděli od 9:00 a 10:10 čtvrtfinále, ze kterého vzejdou soupeři pro Pardubický a Královehradecký kraj pro semifinále (od 11:20 hodin). Odpoledne pak turnaj postupně vyvrcholí utkáními o konečné umístění. Finále je na programu od 16:00 hodin ve sportovní hale Dašická. 

Veškeré přenosy z utkání je možné sledovat na stránkách Českého florbalu. https://www.ceskyflorbal.cz/program/program/reprezentace

Fotografie ze všech turnajů výběrů jsou připraveny na Flikru

https://www.flickr.com/photos/ceskyflorbal/


Obrázek