{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

PARDUBICE TRÁPILY BOLESLAV, CHODOV ZVÍTĚZIL AŽ NA NÁJEZDY

Obrázek ke článku
17. 3. 2018

Tipsport Superliga má za sebou třetí kolo čtvrtfinále play-off a rozhodně bylo o co stát. Favorizovaná Mladá Boleslav musela zachraňovat utkání v Pardubicích, Vítkovice si s Tatranem poradily až po prodloužení a Chodov dokonce musel vítězství pojistit až v nájezdech.   

Pardubice si odbyly svojí domácí play-off premiéru a divákům v hale připravily velké překvapení. Po první třetině nad svým soupeřem dokonce vedly 2:0, druhá část už ale tak povedená nebyla. Dvě a půl minuty před koncem nakonec rozhodl utkání svým gólem Josef Pluhař a gólem do prázdné branky potvrdil vítězství Jan Natov. Boleslav zvítězila 6:4 a je jediný krok od postupu.

Dramatické utkání mají za sebou i Tatran s Vítkovicemi. Právě Tatran zaskočil svého soupeře vysokou výhrou hned v prvním utkání a blízko k vítězství to měl i ve třetím čtvrfinálovém střetnutí. I díky čtyřem brankám ve třetí třetině dovedli hráči Tatranu utkání až do prodloužení, přičemž necelou minutu před koncem vyrovnával Milan Meliš. Výhru vystřelil Vítkovicím těsně před koncem prodloužení Lukáš Řezanina.

U dramatických utkání zůstaneme, velice těsnou výhru urval nad Panthers Otrokovice Chodov. Slabá první a třetí třetina ze strany Chodova a bezbrankové prodloužení posunuly utkání až do nájezdů. Rozhodující gól vstřelil Tom Ondrušek a zajistil Chodovu velice důležité vítězství.

Poměrně vyrovnané bylo i utkání Sparty s Bohemians, které nabídlo hlavně drama ve třetí třetině. Sparta vedla 5:2, ale díky dvěma brankám Jakuba Šárky a odvolání brankáře Kotoučka dokázali Bohemians stáhnout stav na 4:5. Další branku se jim už ale vstřelit nepodařilo a skóre se zastavilo na stavu 5:4 pro Spartu.

PLAY-DOWN

Dramatický obrat se povedl Florbalu Ústí, který si na domácí plochu přivezl sérii s Libercem za nelichotivého stavu 0-2. Sedmibranková přestřelka ve třetí třetině nakonec vyšla lépe pro domácí, kteří otočili utkání ze stavu 2:5 na 6:5. Stav série je tedy snížen na 1-2.

Nejen Chodov si musel vydobýt vítězství v nájezdech, stejně na tom bylo i Znojmo proti Bulldogs Brno. V domácím zápase Znojmo předvedlo výborný výkon hlavně ve třetí třetině a zásluhou Martina Šindeláře nakonec bralo bod za vítězství 6:5 po nájezdech.

Výsledky čtvrtfinále play-off Tipsport Superligy

Sokol Pardubice – Technology Florbal MB  4:6 (0-3)
Tatran Teka Střešovice – 1. SC TEMPISH Vítkovice  5:6p (1-2)
ACEMA Sparta Praha – FbŠ Bohemians  5:4 (2-1)
Hu-Fa Panthers Otrokovice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV  4:5pn (0-3)

Výsledky 1. kola play-down Tipsport Superligy

Florbal Ústí – FBC Liberec  6:5 (1-2)
Bulldogs Brno – TJ Znojmo LAUFEN CZ  5:6pn (1-2)

​​

Obrázek