{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PÁTEK URČIL FINÁLOVÉ SLOŽENÍ PRAGUE GAMES 2019

Obrázek ke článku
12. 7. 2019

Mezinárodní turnaj Prague Games míří ke svému závěru. V pátečních zápasech se hrálo o místa ve finálových zápasech a také o první trofeje. Které týmy vyšly z play-off nejlépe?

Kategorie B12 dospěla ke svému konci v pavouku A. Ze semifinálových bojů postoupil 1. SFK Havířov, který narazil na Bulldogs Brno. Večerní finále potom vyznělo úspěšně pro Brňany, když získali zlaté medaile po výhře 9:2. Ve vyřazovací části B si o prvenství zahrají Mladá Boleslav a Tatran Střešovice, které čeká finále v sobotu dopoledne.

Švýcarský duel o zlato přinese kategorie B13. V semifinále play-off A obstál Köniz a Curych United Gekos. V „béčkovém“ rozpisu je vše připraveno na sobotní semifinále, v nichž se utkají Snipers Bratislava – FBC Slovácko a Došwich Milevsko – FbŠ Bohemians.

Také finále týmů B14 bude mít mezinárodní nádech. Hlavní část play-off se uskuteční mezi Bern Selection a Rubene. Zatímco Švýcaři si těsně poradili se Spartou, lotyšské družstvo zdolalo Střešovice. Mezi patnáctiletými bude vrcholem Prague Games střetnutí Bohemians s Bernem.

Výsledkově uspěl i Göteborg, který v pátek na cestě do finále B16 prošel přes tři soupeře. Stejný počin musel zvládnout také Zug United a zbývá zjistit, kdo nakonec vybojuje zlato. V play-off B budou o poslední vítězství hrát IBK Vänersborg (SWE) a Sveiva (NOR).

K severskému derby se schyluje v turnaji B17. Blízko trofeje jsou finští TR Electronic a švédští Bears Floorball, o jejichž pořadí rozhodne finále v sobotu večer. Kategorie osmnáctiletých se zatím dostala pouze k semifinále – v něm se o šanci na titul poperou Maskantje Juniors proti Black Angels a Bohemians proti Finům SC Urbans.

V dívčí části turnaje poznala vítěze kategorie G12. Zug United nedal ve finále šanci Gdaňsku, nad kterým vyhrál vysokým náskokem 8:2. Pavouk B završí sobotní zápas ukrajinského Yantaru a Ivanti Tigers Jižní Město.

Do finálového utkání G14 postoupily hráčky Chodova, které budou čelit švédskému Älvstranden IBF. V nejlepší čtveřici se dále umístily FBS Olomouc a Zug United Red. Finále B potom absolvují Jesenice a Slavia Plzeň.

V kategorii G16 dojde na měření sil českých týmů. Semifinále zvládly Bohemians, když vyřadily Liseberg. Z druhého duelu postoupil Chodov, který porazil Northern Stars z Finska. Vyřazovací fáze B bude završena zápasem Varla IBK – FBŠ Slavia Plzeň.

Zlato osmnáctiletých hráček čeká na jednoho z dua Vítkovice–Střešovice. Z druhého pavouka se o úspěch poperou Bulldogs Brno a Team Germany.


Kompletní výsledkový servis Prague Games 2019 naleznete ZDE.

Foto: Flickr Floorball in Prague

Obrázek