{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PATRIK DÓŽA: DELŠÍ PAUZA BYLA NA SOUSTŘEDĚNÍ ZNÁT

Obrázek ke článku
9. 6. 2020

Úvodní akci po koronavirové pauze absolvovala reprezentace mužů. Národní tým pod vedením Petriho Kettunena trénoval na soustředění v Hostivici, nechyběl ani zkušený Patrik Dóža. Jak viděl první setkání od kvalifikace na mistrovství světa?

Po dlouhé době jste se potkali na soustředění reprezentace. Jak jste se těšil?
Myslím si, že jsme se všichni těšili, až se navzájem potkáme a více si sáhneme na hokejku. Ale delší pauza byla znát.

Poslední reprezentační akce byla kvalifikace o mistrovství světa, po které byly poměrně pozitivní ohlasy na fungování týmu. Těšil jste se o to více a jak to fungovalo nyní na soustředění?
Je to specifické i s ohledem na aktuální situaci. Nicméně jak jsme si na kvalifikaci nastavili některé věci, tak nyní pokračují dále. Je nás tady samozřejmě více, ale když budu mluvit za sebe, těšil jsem se moc. I z toho důvodu, že se člověk konečně dostal do Česka.

V září by se měl v Česku uskutečnit mezinárodní turnaj reprezentací. Byla by to velká výzva si opět zahrát právě před domácím publikem?
Po šampionátu v Praze máme před našimi fanoušky určitě co napravovat. Budeme chtít trochu zlepšit chuť ze zápasů na mistrovství a budeme se těšit. Každé utkání nám velmi pomůže. Na kvalifikaci byli pouze Lotyši, se kterými se dalo srovnávat, ale tady půjdeme i na Švýcary s Finy. Uvidíme, jak na tom jsme.

Na soupisce máte poměrně dost mladých hráčů v kombinaci s těmi staršími. Jak si rozumíte?
Podle mého názoru dobře, mladší kluci se k tomu většinou znají z úspěšného týmu juniorů. Celkově nevidím nijak výrazný rozdíl. A těch starších hráčů zase tolik není, takže nevnímám žádný problém.

Obrázek