{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

PAŽÁK MĚNÍ DRES! SLOVENSKÝ REPREZENTANT POSÍLIL RYTÍŘE

Obrázek ke článku
19. 5. 2022

Vítkovičtí florbalisté hlásí do svých řad solidní posilu. Z pražské Sparty se k nim stěhuje slovenský reprezentant Michal Pažák, který se zúčastnil dvou posledních světových šampionátů.

Pažák strávil ve Spartě celkem čtyři sezony, během nichž si připsal 124 startů a zaznamenal 24 branek a 34 nahrávek. Vítkovice tak reagují na odchod Marka Bräuera a konec Martina Nehery.

„Přestup do Vítkovic se zrodil relativně rychle a po zhodnocení všech pozitiv a negativ jsem se rozhodl změnit své florbalové působiště. Těším se na životní změnu a nový impuls. Ve Vítkovicích je množství českých reprezentantů, takže věřím, že mě nové angažmá posune hlavně po florbalové, ale také lidské stránce. Přestupuji s nejvyššími ambicemi a udělám maximum pro to, abychom byli jako tým úspěšní. Ve Vítkovicích znám již delší dobu vícero chlapců, mám tam dokonce dva slovenské spoluhráče, takže věřím, že má aklimatizace proběhne vcelku rychle a v pořádku,“ okomentoval 24letý florbalista svůj přestup v tiskové zprávě klubu.

Odchovanec týmu ATU Košice nezapomněl poděkovat svému dosavadnímu zaměstnavateli, kde se během čtyř let vypracoval v jednu z opor. V uplynulé sezoně pomohl pražskému celku k postupu do finále Poháru Českého florbalu, ve kterém ale sparťané prohráli právě s Vítkovicemi.

Obrázek