PLZEŇ A VSETÍN ZAZNAMENALY NEJVYŠŠÍ VÝHRY 15. KOLA

6. 1. 2018

První liga žen měla atraktivní pokračování. Vedoucí družstva soutěže si zachovala vysoké pozice v tabulce a navíc přidala jednoznačné výsledky. Patnáct tref vyprodukoval druhý Vsetín, dvanáctkrát se pak prosadil lídr z Plzně.

Florbalistky Bulldogs pokračují ve slibných výkonech z dosavadního průběhu sezóny. Až na drobný herní výpadek ve druhé třetině byly Brňanky střelecky lepší a vyhrály 8:3 nad Vysokým Mýtem. Na první příčce východní skupiny tak nadále mají osmibodový náskok.

Úspěch si připsal i druhý celek soutěže Vsetín, jenž uštědřil patnáctigólový debakl FBŠ Jihlava. „Pro diváky velice nudné utkání. Soupeř vydržel hrát deset minut ve druhé třetině, kdy jsme polevili a dostali laciné branky,“ hodnotil trenér vítězného celku. Nad mírně favorizovaným protivníkem bodovala SK Jihlava, vzájemný duel s Hradcem Králové dovedla k pohodlné výhře 8:2.

Ani v západní skupině se lídr nezměnil. Slavia Plzeň nedovolila Táboru žádné překvapení a skóre 12:1 ukázalo, jak výraznou herní převahu Západočešky měly. „Dnes velmi smíšené pocity. Nakupili jsme obrovské množství chyb a vůbec nám to nelepilo. Přesto vezeme vysoké vítězství,“ nebyl úplně spokojen kouč Vít Procházka.

Drtivý obrat v druhém dějství přinesl body Bivojkám Litvínov. Ty přestřílely Soběslav 9:6 a zůstaly ve výkonnostně vyrovnaném středu ligové tabulky. Čtvrté místo ovšem stále připadá chomutovským hráčkám, jež zvrátily negativní vývoj střetnutí s Wizards Praha z 0:2 na 3:2. Stejně si počínal také třetí FBC Texas proti předposlední České Lípě.