​​

PLZEŇ DOMA PŘETLAČILA ROKYCANY. PODJEŠTĚDSKÉ DERBY OVLÁDLA REZERVA FBC

6. 11. 2017

Stejně jako ostatní divize, tak i ta áčková měla o prvním listopadovém víkendu naplánované pouze 7. kolo. Lídr z Plzně si udržel vedení před Děčínem, když doma přetlačil Rokycany a odpověděl na jeho vysoké vítězství proti TJ Sokol Koberovy. Poprvé v sezóně došlo na podještědské derby. Rezerva superligového Liberce si ale hravě poradila s městskými Panthers, když jako jediná nastřílela dvouciferný počet branek ze všech týmů.

Západočeši se s Rokycany tahali o vítězství až do poslední třetiny, kdy se jim podařilo vybudovat poprvé a naposled klíčové vedení o dvě branky. Hosté dokázali už pouze snížit na konečných 4:5 z jejich pohledu. „Plzeň měla větší držení balonu a více střel, ale byl to poměrně vyrovnaný zápas. Rozhodlo více chyb v obraně, ze kterých pramenily góly,“ věděl ihned po zápase děčínský trenér Štván. Jeho svěřenci prohráli pošesté a stále se nemohou dostat z chvostu tabulky.

Liberecké derby ovládla rezerva superligového celku, která o vítězství rozhodla šňůra sedmi branek favorita z FBC, který tak odskočil do vedení 11:3 a to ještě Ferdan neproměnil trestné střílení. Pathers však dohráli zápas se ctí a v závěru snížili alespoň na přijatelných 12:6. Vysoké vítězství zaznamenal rovněž Děčín, který ve vypjatém zápase udržel nervy a Sokol Koberovy pustil do zápasu až v poslední části, kdy nechal protivníka snížit.

Ostatní duely už byly mnohem vyrovnanější. Sokolov musí litovat zejména nepovedené úvodní třetiny, kdy nechali odskočit Florbalovou školu Plzeň do vedení o dvě branky a poté její náskok marně stahoval. Na každý kontaktní gól, dokázali domácí vždy najít odpovědět a nakonec si pohlídali zápas i díky hattricku Budka a Tormy, který se postaral o čtyři nahrávky.

Nevídaných 46 trestných minut museli rozhodčí udělit v duelu Lovosic a Louny. Vyhrocená byla zejména třetí třetina, ve které se častěji vylučovalo, než hrálo a sudí vykázali hned jedenáct hráčů. Domácí Kadlec vyfasoval navíc ještě osobní trest. Domácí ASK však ustál tlak soupeře a nakonec si pohlídal vítězství. Dramatický duel se odehrál i v Teplicích, kam dorazilo Ústí. Nejvyrovnanější duel celého kola se rozhodl až v závěru, kdy v 58. minutě rozhodl o výhře hostů druhým gólem v zápase Nergl.