{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PLZEŇ JE VE FINÁLE, BRNO VÍTĚZNÝMI NÁJEZDY SROVNALO SÉRII

Obrázek ke článku
31. 3. 2018

Semifinále 1. ligy žen zatím přineslo samé těsné výsledky, oba druhé zápasy se rozhodovaly až v samostatných nájezdech. Vsetín zratil vedení pět vteřin před koncem a padl s Plzní v nájezdech, ta je tak ve finále. Mladá Boleslav vyrovnávala sedm vteřin před koncem, Brno si ovšem úspěšnými samostatnými nájezdy vynutilo rozhodující třetí utkání.

Brněnské hráčky začaly lépe, když se hned v druhé minutě dostaly do vedení, a to si držely celou třetinu, Boleslav jen dotahovala. Bulldogs vedly ve 25. minutě o čtyři branky, jenže Florbalová akademie MB postupně dotahovala a během posledních čtyř minut stáhla třígólové manko, když na 7:7 srovnávala sedm vteřin před koncem základní hrací doby. Vzhledem k tomu, že se během desetiminutového prodloužení nerozhodlo, přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich v šesté sérii rozhodla Michaela Žáková, která tak zkompletovala hattrick. „Výhru jsme si zasloužili, kromě posledních pěti minut jsme byli lepším týmem. Soupeře dostávaly do hry přesilové hry, kterých jsme museli bránit celkem šest,“ stěžoval si na nedisciplinovanost svých svěřenkyň trenér Brna.

V utkání druhé série tolik branek nepadalo, Vsetín si do poloviny duelu vypracoval dvoubrankový náskok. Ten Slavia v 50. minutě stáhla, jenže její soupeř se za pětadvacet vteřin znovu ujal vedení, o které nakonec přišel pět vteřin před třetí sirénou. Ani v tomto utkání se nerozhodlo v prodloužení, svým druhým gólem v utkání rozhodla v šesté sérii nájezdů Julie Volkmannová a rozhodla o postupu Plzně do finále. „Krásné a vyrovnané utkání, v němž rozhodovaly maličkosti v individuálních dovednostech. Naše úvodní sezona v této soutěži určitě nezanechá špatný dojem,“ řekl kouč Vsetínu.

Výsledky semifinále play off 1. ligy žen

2. zápasy

Sobota 31. března

Florbalová akademie MB – Bulldogs Brno 7:8 po sam. nájezdech

Neděle 1. dubna

Florbal Vsetín – FBŠ SLAVIA Plzeň 3:4 po sam. nájezdech


Foto: Vráťa Polívka, FBŠ SLAVIA Plzeň

Obrázek