{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PLZEŇ ODRAZILA ÚTOK BOLESLAVI A OVLÁDLA ZÁKLADNÍ ČÁST

Obrázek ke článku
4. 3. 2018

Základní část západní skupiny první ligy skončila a ovládla ji plzeňská Slavia. Lídr soutěže odrazil atak Mladé Boleslavi na vedoucí příčku a závěrečnými dvěma výhrami si pojistil první místo. V přímém souboji si na poslední chvíli zajistil play-off Tábor, když v domácím prostředí přestřílel Českou Lípu.

Mladá Boleslav v závěrečných kolech pokaždé vsítila vždy minimálně patnáct branek. Dvě vysoké výhry v Soběslavi a Táboře nebyly nic platné, protože Plzeň dokázala v obou případech pokaždé odpovědět a uhájila první místo. Oba týmy tak potvrdily svou suverenitu během základní části.

Souboje ze západočeským týmem využil i třetí Texas, který sice v posledním 24. kole s Plzní prohrál 3:8, nicméně kvalitnější přípravu si před play-off nemohl přát. Před Velká přestřelka se odehrála v Táboře, kde domácí ovládly přímý duel nad Českou Lípou o postup mezi osm nejlepších, když 29 sekund před koncem rozhodla o výhře Jihočešek Šonková, která se v zápase prosadila celkově čtyřikrát. Hostujícímu celku následně nepomohl ani bod proti Wizards po porážce.

Nepříliš dobře se na play-off připravil Chomutov. Ten se sice oproti ostatním zapojil pouze do jednoho kola, nejraději by na něj ale zapomněl, protože prohrál v domácím prostředí se Soběslaví. Po konci základní části se rozhodlo i složení čtvrtfinále západní části, kdy si na základně výběru soupeřů zvolila Plzeň osmý Tábor, Mladá Boleslav pražské Wizards, Texas sáhl po Soběslavi a na Chomutov zbyl Litvínov.

Výsledky 23. kola

Wizards Praha – Texas 3:8
Tábor – Česká Lípa 8:7
Soběslav – Mladá Boleslav 3:15
Plzeň – Litvínov 15:5

Výsledky 24. kola

Tábor – Mladá Boleslav 2:18
Chomutov – Soběslav 4:7
Wizards Praha – Česká Lípa 7.6 po nájezdech
Texas – Plzeň 3:6

Dvojice pro 1. kolo play-off

Plzeň – Tábor
Mladá Boleslav – Wizards
Texas – Soběslav
Chomutov - Litvínov

​​

Obrázek