{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

PLZEŇ ZNÁ SEMIFINALISTY. PRAHU S OSTRAVOU PROHÁNÍ UHERSKÝ BROD

Obrázek ke článku
6. 5. 2017

Pro dnešek dohráno. Tedy minimálně z pohledu týmů, které živí svou naději na medailový zisk. Čtvrtfinálové bitvy byly odlišné jako den a noc. Bohemians doslova přejeli Litomyšl, podobně jako si Vítkovice poradily se Slavií Plzeň. V krasojízdě pokračují i hráči Uherského Brodu, kteří v bitvě o Moravu přehráli Uničov. Čtveřici semifinalistů doplní Chodov, ten zastavil spanilé tažení Děčína.

Hodiny ukazovaly přesně 17:30, když se rozehrály čtvrtfinálové duely žákovského mistrovství republiky. Na druhé hale přivítal obhájce titulu, pražští Bohemians, ambiciozní Litomyšl. Jenže uběhlo pouhách 14 vteřin a zeleno-bílá lavina zaplnila hrací plochu radostí. Od té doby to byla prakticky jednostranná záležitost. Relativně vyrovnaná byla až třetí perioda, ve které si Pražané hlídali svůj luxusní náskok. Nepřipustili žádné drama a po výhře 12:2 postupují s naprostým přehledem mezi čtvero nejlepších.

Na hale I, ve které bylo více než sto přítomných diváků, hostila domácí Slavia Plzeň favorizované Vítkovice. Utkání rozhodl možná až přílišný respekt domácích ze zvučného jména soupeře. Ten totiž způsobil, že slávisté první periodu prohráli v poměru 0:3, což výrazně ovlivnilo zbývající průběh. Pak už se totiž hrál vyrovnaný zápas, ve kterém mohl zvítězit kdokoli. Jenže třígólové manko se dotahuje těžko. Také Vítkovice tedy postoupily do elitní fáze turnaje.

Parádní atmosféra doprovázela třetí bitvu, kterou hostila první hala, a to sice tu mezi Chodovem a Děčínem. Dělali ji úžasní fanoušci celku z Jižního Města. Opatrná první třetina, ve které nepadla žádná branka, potvrdila, že oba týmy mají nesmírně kvalitní kádry. Přece jen ale rozhodla zkušenost Chodova s těžšími zápasy, kterých je v Praze bezesporu více než na severu Čech. Ve druhé třetině si Pražané vybudovali dvougólový náskok. Ten jim vydržel až do konce. Skóre 3:1 jim zajistilo postup do semifinále. Do něj se tedy jistojistě probojovaly dva celky z metropole České republiky.

Čtvrtým do elitní party je Uherský Brod. Překvapení základních skupin si tentokrát poradilo s Uničovem. A opět to bylo především duo Martin Ležatka – David Ležatka, které táhlo Východomoravany za dnešní turnajovou senzací. Kluci ze Slovácka ani jednou v zápase neprohrávali, což jim dodávalo jistotu na florbalky a klid do hry. Ve druhé hale bylo tedy zkompletováno elitní kvarteto. To má pro dnešek dobojováno.

Obrázek