{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

PLZEŇSKÝ KOUČ KUBINEC: NIC NEŽ POSTUP MĚ NEZAJÍMÁ

Obrázek ke článku
13. 10. 2020

Historický počin se v rámci současného ročníku Poháru Českého florbalu povedl FBŠ Slavii Plzeň. Ve čtvrtém kole si poněkud překvapivě poradila na domácí palubovce s prvoligovými Českými Budějovicemi 10:4 a oslavila svůj postup do kola pátého. V něm vyzvou svěřenci Lukáše Kubince třetiligový pražský Butchis. „Samozřejmě nikdo neví, kdy se zápas bude hrát. A vlastně jestli vůbec,“ krčí rameny kouč divizních Západočechů.

Plzeňský celek zvládl nejprve v 1. kole stoprocentně s drtivým skóre 39:8 skupinu s Greyhounds Plzeň, Unhoští, Louny a Mostem. Ve druhém kole ambiciozní tým přešel přes Hořovice, které na jejich palubovce přehrál 10:3. Ani v další fázi pohárové soutěže nekladl soupeř výraznější odpor, divizního konkurenta z Rokycan tým ze západočeské metropole přejel 12:2.

„Tyto zápasy jsme měli po celou dobu pod kontrolou a byly pro nás jednodušší. Především v prvním kole jsme si mohli vyzkoušet hráče širšího kádru, což kvitujeme,“ nechal se slyšet jednatřicetiletý kouč. 

Ve čtvrtém kole Poháru Českého florbalu jste na domácí palubovce přivítali prvoligové České Budějovice a po triumfu 10:4 jste se radovali z postupu. Překvapilo vás to?
My jsme s nimi hráli už loni a prohráli jsme o dvě branky, takže jsme věděli, že je reálné utkání zvládnout. Nicméně jsme ani nedoufali, že bychom ho vyhráli takovým rozdílem. Výsledek byl podle mého ale naprosto zasloužený. Soupeři chybělo několik hráčů základního kádru, což zřejmě také hrálo roli. I přesto je to pro nás cenný skalp. 

Po premiérovém postupu do pátého kola vyzvete po obnovení soutěží na domácí půdě třetiligový pražský Butchis. Tohoto protivníka jste potkali už v rámci letního turnaje Czech Open, tehdy jste 2:6 prohráli.
Utkání s Butchisem bylo v rámci Czech Open jediné, které se nám nepovedlo. Určitě neočekáváme nic lehkého. Jejich útočná síla je obrovská, budeme vycházet z dobré obrany. Samozřejmě nikdo neví, kdy se zápas bude hrát. A vlastně jestli vůbec.

Váš tým byl na Czech Open zařazený na poslední chvíli do kategorie PRO, ve kterém došel až do finále. Tam jste nestačili na třetiligovou Orku Čelákovice. Čekal jste postup až do závěrečného duelu?
Fantastický turnaj po všech stránkách. Pár dní před začátkem jsme dostali nabídku zařadit se do kategorie PRO místo kategorie OPEN. Řekli jsme si, že nás čekají slušné zápasy s kvalitními celky. S tím, že budeme ve finále, ale nepočítal v klubu určitě vůbec nikdo. Pro nás to byl určitě obrovský úspěch a velký zážitek. 

Ostatní týmy vás během turnaje pořádně chválily. Od celků z vyšších lig to potěší, že? 
Rozhodně. Pro nás je důležité srovnání s týmy právě o ligu výš. My víme, že s nimi můžeme hrát vyrovnané zápasy a porážet je. O to větší škoda je, že jsme nemohli kvůli koronavirové situaci v minulé sezoně postoupit a hrát s nimi už letos pravidelně. 

Zdá se tedy, že vaše ambice se nemění...
Jsou opět stejné, kluci vzali nepostup za správný konec. V přípravě jsme všichni makali a udělali znovu velký kus práce. Pevně věřím, že pokud se sezona dohraje a my budeme hrát stejně nebo lépe než minule, tak si splníme svůj cíl. Nic jiného než postup mě ani nezajímá. 

I kvůli přeloženému zápasu s Gorilami Plzeň máte zatím v divizní skupině C odehrané čtyři zápasy se ziskem šesti bodů. Jak hodnotíte úvod ročníku? 
Nebyl podle našich představ. Zvládli jsme pouze dvě domácí utkání proti papírově slabším soupeřům. Naopak jsme dvě venkovní klání proti silnějším soupeřům ztratili. Je pravdou, že ani u jedné z porážek jsme nebyli kvůli různým okolnostem v plné sestavě, ale na to se nejde vymlouvat. Věřím, že se z toho oklepeme a po vynucené přestávce začneme pravidelně bodovat. 

Velkým aspirantem na postup ve vaší skupině je i už zmíněný městský rival Gorily Plzeň. Kdo další se ještě může přimotat do boje o nejvyšší příčky? 
Myslím si, že to nebude nějak jiné oproti předchozí sezoně. O postup do play-up budeme bojovat s Gorilami, Pískem, Strakonicemi a promluvit do toho může i Jindřichův Hradec. 

Ukázalo právě pohárové utkání s Českými Budějovicemi, kde by se váš klub za několik let rád pohyboval? 
Rozhodně, rádi bychom se pohybovali ve stejné soutěži, ve které působí Štíři (1. liga mužů - pozn. red.). 

A časový horizont? Kde byste rád viděl svůj celek třeba za nějakých pět let? 
Za pět si myslím, že je reálné být stabilním týmem v první lize a bojovat o přední příčky. Postupnými kroky si za tímto cílem jdeme a všichni v klubu věří, že se nám to povede. 

Máte velmi mladý tým plný odchovanců. Je to ten směr, kterým se Slavia bude chtít prezentovat i v budoucnu? 
Jednoznačně to tak je. Už dlouhodobě máme dorostence a juniory, kteří dokáží hrát vyrovnané zápasy s top týmy v Čechách. Mládež máme opravdu kvalitní, dostávají dostatek prostoru. Junioři byli již loni a jsou i letos důležitou složkou mužského týmu, jsou to klíčoví, produktivní hráči. Jezdí jich s muži opravdu dostatek, za což jsme moc rádi a ukazuje to na dobrou práci celého klubu. 

​​

Obrázek