{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

PO LETECH MIMO ELITU. PRO TIGERS ZŮSTALO PLAY-OFF ZAVŘENÉ

Obrázek ke článku
18. 5. 2021

Změnil barvy, má nový název, přesto se pořád jedná o nejúspěšnější celek v historii Extraligy žen. Brány vyřazovacích bojů zůstaly ale pro florbalistky FATPIPE Tigers Start98 Kunratice zavřené. O jediný bod.

Přitom našlápnuto měl Start98, který nakonec obsadil deváté místo, skvěle. A kdyby zvládl aspoň jeden z posledních pěti zápasů základní části, neskončila by pro něj sezona tak brzy. Jenže přišla výsledková krize. Velká, nepříjemná. A nakonec i osudná.

Mizérie vygradovala v závěrčném utkání proti Bohemians. Přímou bitvu o play-off ovládly hráčky v zelenobílé kombinaci, zvítězily 3:2 a odsoudily kunratické družstvo k přípravám na ročník následující. Přitom ten současný pro něj začal tak hezky. Pětice bodů z úvodních tří střetnutí rozdmýchala napříč extraligou jasný vzkaz: s Tigers se musí počítat!

A to navzdory tomu, že mnohonásobný šampion přišel během mezisezonního období o výrazné osobnosti. Tým opustily dvě Elišky. Chudá - nikoliv florbalovým talentem, pouze jménem - zůstala ve stejné hale, jen vyměnila dres za ten chodovský. Trojánková se zase vydala na zkušenou do švýcarského Zugu.

Objevily se však opory nové. Mladé, což je obecně takovou charakteristikou Startu98. Dvacetiletá Kateřina Kovaříková a ještě o dva roky mladší Kristina Zlatníková opanovaly klubové statistiky. „V první části sezony jsem se gólově trápila, ale nakonec jsem se přes to dostala. Nevnímám to tak, že by na mě holky nějak spoléhaly, ale jsem ráda, že můžu týmu bodově pomoci,“ vykládá Kovaříková, která nastřádala 25 bodů (17+8).

Její parťačka Zlatníková byla však ještě produktivnější. Ve svém premiérovém ročníku mezi elitou zaznamenala juniorská reprezentantka 36 kanadských bodů za 23 gólů a 13 asistencí. Stala se tak devátou nejlepší střelkyní napříč celou soutěží.

V početních výhodách se Startu98 dařilo, se 41,03% úspěšností obsadil čtvrté místo. Celkově pro něj ale byla sezona jako jízda na horské dráze. Něco, na co klub nebyl v dřívějších letech zvyklý. Ale pořád to vypadalo nadějně směrem k vrcholu ročníku. Bohužel pro Tigers jim cestu krom těžkých zápasů překřížil i koronavirus. Únava po prodělané nemoci byla znát i na výkonech, a tak se po dlouhých letech tygřice do play-off neprodrápaly. „Bylo to pro nás zklamání, ale prohrály jsme si to samy,“ hodnotí suše Kovaříková. 

​​

Obrázek