{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

POHÁR ŽEN: OPLATÍ CHODOV VÍTKOVICÍM PORÁŽKU Z FINÁLE 2017?

Obrázek ke článku
13. 1. 2022

Do ženské části finále Poháru Českého florbalu se letos probojovaly celky Vítkovic a Chodova, které se tak v závěrečné fázi této soutěže potkávají teprve podruhé v historii. Minule se radoval ostravský klub, jak si nyní oba kádry poradí s utkáním, které se hraje v Chomutově?

První střetnutí dvou posledních účastnic superfinále se odehrálo již před pěti lety, ve sportovní hale v Mostě se tehdy z výhry 7:5 radovaly Vítkovice, které ovládly druhou třetinu poměrem 2:0, což se nakonec stalo rozhodujícím momentem.

A jak je to s účastmi jednotlivých klubů ve finále této soutěže? Vítkovice se dosud do zápasu o blyštivý pohár dostaly čtyřikrát, z čehož trofej nad svou hlavu pozvedly ve třech případech. Pražský klub pak drží o jednu finálovou účast víc, zato však vítězství zná pouze z let 2015 a 2019. 

I když se spolu v pohárové soutěži ženské celky Vítkovic a Chodova potkaly dosud pouze jednou, z elitní extraligové soutěže se znají víc než dobře, neboť na sebe pravidelně narážejí v základní části a pak docela často také v samotném superfinále. 

Naposledy se oba kluby o titul mistryň extraligy utkaly v roce 2021, kde po napínavém souboji po trefě Barbory Huskové v prodloužení nakonec zlato braly rytířky z Vítkovic. Ve všech minulých vzájemných duelech to tedy byly převážně Vítkovice, kdo se radoval, a zůstává tak otázkou, zda toto prokletí zlomí hráčky pražského Chodova právě v Chomutově.

Opřít se kádr z hlavního města může o svou nejproduktivnější hráčku, kterou je v rámci poháru aktuálně Markéta Prontekerová, jenž si ve čtyřech zápasech připsala osm kanadských bodů za tři branky a pět asistencí. Jen o jednu přesnou přihrávku méně pak zaznamenala její spoluhráčka Kristýna Lechnerová, která ale odehrála o utkání méně.

Mezi rytířkami z Vítkovic jsou pak síly v rámci produktivity poctivě rozložené, neboť těmi nejproduktivnějšími jsou hned tři florbalistky. Eliška Planková, Sára Seevaldová a Lucie Cholinská si dosud všechny připsaly čtyři body a zatímco první jmenovaná ve všech případech asistovala, její dvě spoluhráčky zaznamenaly shodně po třech vstřelených brankách.

finále Poháru Českého florbalu žen

Úterý 18. ledna:

17:00 FLORBAL CHODOV - 1. SC TEMPISH Vítkovice | ONLINE | živě na ČT Sport

Obrázek