{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


POHLED ZA KULISY: JAK VEDOU UTKÁNÍ ELITNÍ ROZHODČÍ GAVLAS – MIKULA?

Obrázek ke článku
27. 6. 2019

Unikátní pohled do zákulisí elitního páru florbalových rozhodčích nabízí krátký dokument z utkání 26. kola Tipsport Superligy ročníku 2018/2019 (24. 2. 2019 od 17:00 hod.), ve kterém ACEMA Sparta Praha hostila FAT PIPE Florbal Chodov v aréně na Podvinném mlýně. Dokument zachycuje důležité okamžiky během utkání a rozhovory rozhodčích přímo na hřišti i o přestávkách v šatně a jeho cílem je sloužit ke vzdělávání rozhodčích nejen v České republice. Autory jsou Jan Čadek a Jan Strnad.

Utkání rozhodovalo o vítězi základní části, prohra Sparty 2:3 po samostatných nájezdech nakonec znamenala zisk Prezidentského poháru týmem Technology Florbal MB, jenž v paralelně hraném utkání porazil FBC Liberec 5:1

Hlavními protagonisty jsou čeští elitní rozhodčí Libor Gavlas a Lukáš Mikula z Havířova, kteří mají v české nejvyšší soutěži odpískáno již 15 sezon a bezmála 300 zápasů. Zároveň jsou mezinárodními rozhodčími IFF. V anketě Rozhodčí sezony se umístili v posledních sedmi letech 4x na druhém a 3x na třetím místě.

Obrázek