{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PORAZIT SVĚTOVOU PĚTKU CELKOVĚ 23:4 JE DOBRÉ, ŘÍKÁ RHYNER

Obrázek ke článku
6. 9. 2020

Ženská reprezentace se poprvé od MS v Neuchâtelu představila v ostrém utkání a v souboji čtvrtého s pátým týmem světového žebříčku vyšla z obou pražských měření sil jako jasný vítěz. Hlavní trenér Sascha Rhyner tak byl velmi spokojen s výkonem svého výběru, i když specifické podmínky vynucené pandemií koronaviru daly zabrat nejen jemu.

Po devítiměsíční pauze dvě jasná vítězství. Jak hodnotíte vystoupení vašeho týmu ve Federálním derby?
Porazit světovou pětku ve dvou zápasech s celkovým skóre 23:4, to samozřejmě značí mnoho dobrých věcí. Ale co je hlavní, v těchto složitých časech jsme šťastní, že jsme se mohli potkat a odehrát tyto zápasy. Ostatně z hráček bylo cítit jak jsou nadšené, že mohou být zase s reprezentatcí a zahrát si.

V čem byl sobotní zápas jiný než páteční?
Měli jsme mnohem lepší vstup do zápasu, než včera, to bylo hodně pomalé. Naopak dnes jsme měli pomalý konec. Ale bylo to z naší strany velmi živé, vypracovali jsme si hodně šancí, i když se nám je nedařilo tolik proměňovat, obzvlášť v první třetině. Celkově dobrý zápas, v dobrém tempu a holky byly dobré na míčku.

Ukázala se zde i řada novicek, jak na vás zapůsobily?
Hrály dobře. (smích) Nebylo to pro nás překvapení, už s námi byly na kempu v Kladně, takže jsme věděli, že hrát na této úrovni umí.

Jak jste se vyrovnávali s podmínkami, které nám diktuje pandemie koronaviru?
Sám vidíte, stojím tady v roušce, která s sebou nese do koučování jistá úskalí. K tomu zde bylo docela teplo a navíc během zápasů rád dodržuji pitný režim. Během akce nás navíc museli opustit dva členové realizačního týmu kvůli preventivní karanténě, ale jejich testy jsou negativní a situaci jsme zvládli. (podrobnosti čtěte pod rozhovorem, pozn. red.)

Jaký je další program národního týmu?
To se zeptejte koronaviru. (smích) Pokud vše půjde podle plánu, zahrajeme si na EFT ve Švédsku. Ale uvidíme.

Informace k preventivním opatřením v realizačním týmu reprezentace žen

V pátek večer byli dva členové realizačního týmu informováni o kontaktu s preventivně testovanou osobou s pozitivním výsledkem na Covid-19. Zástupci Českého florbalu situaci obratem řešili s reprezentačním lékařem i hygieniky. Oba členové realizačního týmu byli okamžitě preventivně izolováni a testováni vzhledem k sobotnímu utkání, i přestože je do té doby nekontaktovala příslušná KHS. Výsledky testů, které byly k dispozici během sobotního dne, byly negativní. Přesto tito členové realizačního týmu z preventivních důvodů opustili reprezentační sraz.

Obrázek