{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


POSLEDNÍ DOMÁCÍ TEST: DO BRNA JEDE TROJICE BRANKÁŘŮ

Obrázek ke článku
13. 4. 2018

Necelý týden po vrcholu ligové sezóny startuje v Brně mezinárodní Euro Floorball Tour mužů. Ve dnech od 27. do 29. dubna zde své síly už tradičně poměří tým Švédska, Finska, Švýcarska a Česka. Nominace hlavního trenéra českého národního týmu, Petriho Kettunena obsahuje mimo jiné také tři brankáře nebo hned osmičku superfinalistů.

Národní tým mužů po více než pěti měsících opět poměří své síly s mezinárodní špičkou. Zatímco zbytek florbalového světa bojoval o účast na pražském šampionátu, česká reprezentace, které se jako domácího týmu kvalifikace netýkala, absolvovala soustředění širšího kádru v Chomutově.

Nyní ji čeká utkání se Švédskem, Finskem a Švýcarskem, s nímž na mistrovství světa hraje základní skupinu. „Bude to pro nás velmi zajímavé EFT. Dlouho jsme žádný zápas nehráli a nyní jsou očekávání veliká,“ míní o nadcházející akci hlavní trenér Petri Kettunen.

„To načasování okamžitě po konci sezóny je výzvou a počítáme několik zranění v týmu, museli jsme tak udělat několik změn. Nyní tu máme hráče, kteří si vedli dobře ve svých sériích v play-off a prioritou jsou ti, kteří převedli dobrý výkon na chomutovském soustředění,“ komentuje Kettunen sestavu, v níž s ohledem na kapacitu soupisky mnoho hráčů širšího kádru chybí. Po turnaji EFT plánuje realizační tým provést výběr hráčů pro letní soustředění.

„Co se brankářů týká, všichni tři nominovaní si svou šanci zasloužili a každý z nich odchytá jedno utkání. Pořadí si ale teprve určíme,“ vysvětluje Kettunen situaci, kdy na brněnské EFT pozval obě jedničky superfinalistů Součka a Bauera i čerstvého brankáře švédské superligy Bindera.

V herním projevu si chce Kettunen otestovat, jak se hráči sžili s tím, co trénovali na posledním soustředění v Chomutově a zda se hra posouvá dopředu. „Základním kamenem pro nás bude vždy obrana, nyní ale přišel čas zapracovat také na zlepšení hry s míčkem.“

Do Brna kromě hráčů domácí ligy dorazí také všichni legionáři ze švédské ligy a trojice českých hráčů ze Švýcarska. Hned osm hráčů výběru pro EFT uvidí fanoušci už o týden dříve na Superfinále florbalu 2018.

Nominace reprezentace mužů na EFT v Brně

Brankáři

Lukáš Bauer, Florbal MB
Jan Binder, FBC Kalmarsund (SWE)
Lukáš Souček, 1. SC Vítkovice

Hráči v poli

Jiří Curney, Florbal MB
Adam Delong, 1. SC Vítkovice
Patrik Dóža, Floorball Köniz (SUI)
Milan Garčar, AC Sparta Praha
Lukáš Hájek, 1. SC Vítkovice
Jakub Hubálek, 1. SC Vítkovice
Matěj Jendrišák, Linköping IBK (SWE)
Martin Kisugite, ULA (SUI)
Mikuláš Krbec, Florbal Ústí
Filip Langer, Pixbo Wallenstam IBK (SWE)
Ondřej Němeček, Tatran Střešovice
Tom Ondrušek, Florbal Chodov
Josef Rýpar, 1. SC Vítkovice
Daniel Šebek, FC Helsingborg (SWE)
Lukáš Souček, 1. SC Vítkovice
Patrik Suchánek, FC Helsigborg (SWE)
Tomáš Sýkora, Florbal Chodov
Milan Tomašík, Florbal MB
Radek Valeš, FBC Liberec
Lukáš Veltšmíd, UHC Alligator Malans (SUI)
Ondřej Vítovec, Tatran Střešovice            

Vstupenky an Euro Floorball Tour jsou k dispozici zde.

Obrázek