POSLEDNÍ PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ SKONČILO BEZ VÍTĚZE

4. 2. 2018

Poslední z trojice přátelských utkání juniorských reprezentací Česka a Švýcarska skončilo po zamotaném průběhu nerozhodně 8:8. Junioři tak navázali na vyrovnaný zápas z pátečního podvečera, kdy svým soupeřům podlehli. „Psychika u mladých hráčů hraje obrovskou roli, je to jedna z věcí, na kterou se chceme zaměřovat,“ říká hlavní trenér českých juniorských reprezentantů, Jiří Jakoubek.

8 : 8
3:43:12:3 -:-
Branky:

Po vzoru pátečního klání vstoupil do utkání lépe tým Švýcarska. Během prvních osmi minut si vybudoval tříbrankový náskok, do konce třetiny přidal ještě jednu branku. Češi poprvé snižovali v jedenácté minutě, skutečnou odpověď ale dokázali soupeři dát až v posledních minutách úvodní dvacetiminutovky.

Srovnávací branka padla po deseti vteřinách druhé třetiny a Češi se dvakrát dostali i k dvoubrankovému vedení. Ještě několik málo okamžiků před koncem základní hrací doby vedl český tým 8:7, Švýcaři ale dokázali vteřinu před koncem protlačit míček za záda českého brankáře.

V průběhu utkání hrála velkou roli nekázeň hráčů a také přísní rozhodčí. Udělili hned devět trestů, z toho jeden pětiminutový, který ale Češi nedokázali využít. Vedle toho ale stejně jako v sobotním utkání navzdory početní nevýhodě zvládli skórovat v oslabení. Na švýcarské straně excelovali především dva hráči: Joschua Seya Schnell a Cedrick Söderberg, kteří se podíleli na šesti brankách Švýcarů. Po dvou brankách si na české straně připsal kapitán Josef Juha a Martin Řezáč.