{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


POSLEDNÍ ZÁPAS? BYLO TO JAKO MATURITA, ŘÍKÁ SLADKÝ

Obrázek ke článku
12. 6. 2021

Ikona českého florbalu a vítkovický patriot Tomáš Sladký ukončil kariéru. Průběh superfinále ale nakonec rozhodl o tom, že jeho loučení nakonec není vítězné. „Jsem rád, že jsem mohl kariéru zakončit aktivně na hřišti. Mrzí mě, že se prohrálo, protože každá prohra bolí,” posteskl si po hořkém konci.

Novým šampionem se po dvouleté odmlce stala Mladá Boleslav, která ovládla základní část. Vítkovice přitom měly duel slušně rozjetý. „Bolí nás to o to víc, že jsme vedli po dvou třetinách 3:2. O tom je ale superfinále – o chybách. Je jedno, kdo je udělá. Musíme to skousnout, že jedeme domů s druhým místem. Nebudeme se vymlouvat na nějakou křivdu. Mohli jsme vyhrát první třetinu klidně 10:0,” hodnotí střízlivě Sladký.

Jak se ostřílený mazák před posledním kláním kariéry cítil? „Byl to pocit jako před maturitou. Jdeš tam, nevíš, co tě čeká a musíš to zvládnout. Snažil jsem se na to připravit a o zápase to bylo v klidu,” popsal florbalista, který si zahrál i ve Švýcarsku, Finsku a Švédsku.

​Po zápase se s ním dojemně loučila řada fanoušků, ale i hráčů z řad Středočechů. „Těch příběhů je tam hodně. Jsou tam hráči z Vítkovic a s některými kluky jsem strávil deset let v reprezentaci. Těší mě, že se v superfinále střetly nejlepší kluby, ale doufám že se v budoucnu zase vrátíme k finálové sérii,” přeje si.

V pozápasovém hodnocení pak rekordman v počtu reprezentačních startů neopomenul ani fanoušky: „Hrát celou sezonu bez fanoušků je těžké. Sport tím hrozně trpí. Už ať je to pryč a vrátíme se do normálu.”.

Jedna část kariéry je uzavřena. Za měsíc nastupuje Sladký jako trenér ve švýcarském Churu. Nyní jej tak čeká balení, vyřizování papírů a 12. července nástup v nové roli.

Které události v kariéře si nejvíce cení? Titulu s Vítkovicemi před dvěma lety. Oslavit ligové prvenství v Ostravar Areně před vlastními deseti tisíci diváky. Sice jsem měl úspěšnou reprezentační kariéru, ale uhrát titul doma je prostě nejvíc.

​​

Obrázek