​​​​

POSLEDNÍ ZÁPASY ZÁKLADNÍCH SKUPIN DOROSTENEK

25. 5. 2019

V čase večeře se na hale Sareza servírovalo menu základních skupin. Každý tým musel absolvovat tři utkání a konečné umístění pak stanovuje podobu vyřazovacích zápasů.

Suveréní celek olomouckého a moravskoslezského regionu roztočil útočný kolotoč a tým Vysočina/Jižní Čechy jen smutně přihlížel na narůstající skóre. To se zastavilo na čísle sedm a “domácí” holky tak jasně opanovaly svou skupinu. Tři zápasy, tři výhry, patnáct vstřelených branek. To mluví za vše.

K vidění však málem bylo překvapení na úkor velmi dobře hrajícího Slovenska. Mladice z pod Tater se trápily a naopak zápas od zápasu se lepšící tým z východních Čech (KH a PA) vzdoroval. Dokonce vedl, ale Slovenky dvě minuty před koncem vyrovnaly a zápas ještě otočily ve svůj prospěch. Konečné skóre 3:2.

Pastvou pro oči pak byl souboj Ph+StřČ versus US+LB. “Pražanky” se sice v turnaji trápí v koncovce, tento zápas jim však sednul na jedničku. Již tak nadprůměrné individuální dovednosti přetavily v kombinační souhru a soupeř šestkrát kapituloval. Jejich stále aktivní napadání nakonec vyústilo jen v jednu branku. Ph a StřČ také jasně opanovaly skupinu.

Závěrečný zápas dne pak přinesl výsledkový smír. Tým KV+PL ještě minutu před koncem prohrával fotbalově 0:1. Střela Ivany Jochovcové však zapadla přesně a florbalově náročná sobota na hale Sareze skončila.