{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


POTĚŠIL NÁS HERNÍ PROGRES A AKTIVITA. ODMĚNOU BYLY ZÁPASY V ARÉNĚ, SHODOVALI SE TRENÉŘI VYSOČINY

Obrázek ke článku
9. 7. 2019

Když v lednu opouštěli palubovku novoveselské haly, vypadali smutně. Jan Třískala s Markem Michálkem se svými svěřenci na domácí půdě v rámci turnaje krajských reprezentací překvapit nedokázali. O to větší motivaci měli ve vztahu k liberecké dětské olympiádě. Tam dlouho trápili i favorita ze severní Moravy. Nakonec vybojovali osmou příčku a respekt ostatních. Obrovský progres oba lodivody potěšil.

Ve známé písni Ladislava Vodičky se zpívá „řidič, ten tvrdej chleba má“. Krásně by se to dalo parafrázovat i ve vztahu k trenérovi. Jenže výhry by nebyly sladké, kdyby nebylo proher. A úspěchy by nehřály, kdyby nebylo neúspěchů. A tak podle hesla „vše zlé je k něčemu dobré“ borci z Vysočiny zabrali a i díky usilovné práci dvojice Třískala-Michálek lednový úspěch dokázali překonat.


„Celkově hodnotíme naše vystoupení pozitivně. Pár věcí ke zlepšení by se určitě našlo, ale kluci vzali za svůj aktivní herní styl, který jsme se jim snažili po celý rok vštípit. A myslím si, že byli milým překvapením turnaje. Postup do čtvrtfinále si opravdu zasloužili,“ komentoval Michálek, jehož srdce aktuálně krom Vysočiny bije také pro střešovický Tatran.


„Na hráčích byl vidět posun nejen na hřišti, ale i v hlavách. Teď totiž tomu, co jsme hráli, začali také věřit. Pro nás bylo příjemné slyšet, že naše hra je opravdu atraktivní a baví,“ doplňoval hlavní trenér a metodik v jedné osobě Jan Třískala.


Především skupinové vystoupení se modro-zelenému družstvu vydařilo. „Výsledkový cíl jsme splnili, i když v průběhu turnaje jsme možná už trochu pokukovali po lepším než konečném osmém místě, které bychom před začátkem brali "všemi deseti". Ještě více nás ale těší styl hry, kterou jsme se prezentovali. V tomto ohledu jsme naše cíle splnili nad očekávání,“ pochvaloval si asistent. Na dálku také klukům poděkoval za přístup.

„Dalším cílem bylo ukázat klukům, jak by měl správně fungovat tým na vrcholné akci, jakou pro ně olympiáda dětí a mládeže rozhodně byla. Věřím, že i v tomto aspektu se opět posunuli a pochopili, že výkon na hřišti je ovlivněn i jejich chováním mimo hřiště.“

Florbalové bitvy se obvykle odehrávají v menších halách. Zahrát si v multifunkční aréně pro tisíce diváků, ve které hokejoví Bílí Tygři dokonce zvedali nad hlavu mistrovský pohár, to je nezapomenutelný zážitek nejen pro hráče. „Zahrát si v Aréně, to hodnotím jako obrovské pozitivum celé akce. Skvělá byla rovněž atmosféra na přejezdech mezi sportovištěm a ubytováním, kde se stíraly rozdíly mezi vítězi a poraženými. Sportovci z jednotlivých krajů, hlavně ale všichni společně, si zpívali a užívali již zmíněné atmosféry,“ rozplýval se.

Přece jen se ale našly i záporné stránky. „Jako negativum vidím organizační stránku této olympiády, která oproti té před dvěma lety v Brně značně pokulhávala,“ uvedl Michálek, na kterého vzápětí navázal i kolega Třískala. „Za velký problém považuji absenci adekvátní zdravotní péči. A to v místě, kde se nehrál jen florbalový turnaj, ale i další sporty.“

Chybět pak nesměl ani tradiční vzkaz na závěr. „Chci poděkovat hráčům, kteří po celý rok jezdili na tréninky připravené naším realizačním kádrem. Většina z nich udělala během roku obrovský pokrok, který na ODM dokázala prodat. Pokud na sobě budou dál pracovat a tempo z výběrových akcí přenesou i do tréninků v mateřských klubech, budou zlepšovat sami sebe, ale i své spoluhráče,“ konstatoval Michálek. Vše pak uzavřel šéf Třískala. „Poděkovat musíme také Krajskému centru talentované mládeže Vysočina za možnost uskutečnění nadstandardních aktivit. Díky nim jsme mohli jet na soustředění či jsme měli tréninkové jednotky navíc.“

Obrázek