{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

POTĚŠIL NÁS SEZONNÍ PROGRES SVĚŘENKYŇ. V OSTRAVĚ SE CHCEME PREZENTOVAT AKTIVNÍ HROU, VYSVĚTLOVALA ANNA KONEČNÁ

Obrázek ke článku
21. 5. 2019

Když v minulém ročníku dorostenky z Jihočeského kraje a Kraje Vysočina v Plzni vybojovaly stříbrné medaile, leckdo to považoval za turnajovou senzaci. Ovšem silný ročník 2002, který se představí i letos v Ostravě, už za sebou podobný úspěch jednou měl. Potvrdil tak, že to rozhodně náhoda nebyla. Definitivní punc kvality mohou florbalistky z jihu Česka přidat v moravskoslezské metropoli. Bude u toho i Anna Konečná, trenérka reprezentantek, které si říkají „JiVy“.

Představování turnajových výběrů nekončí ani v úterý. Jako další jsou na řadě florbalistky z Regionu V. Jejich lavičce bude šéfovat dvojice Jakub Jung a Anna Konečná. Druhá jmenovaná trenérka se rozpovídala o sezonním průběhu i turnajových ambicích. 

Vloni jste skončily druhé. Letos budete stříbrné medaile obhajovat. Jak se do Ostravy na finálový turnaj regionálních reprezentací těšíte?

Pro většinu hráček byla tahle sezona dlouhá a náročná. Kromě klubových povinností musely holky zvládnout i velkou porci tréninků, několik přípravných zápasů, herní soustředění a testování. Ale do Ostravy se už všichni těšíme. Finálový turnaj je odměna a zážitek pro všechny hráčky, které se do konečného výběru probojují. Po loňské, možná překvapivé, finálové účasti máme výsledkově znovu medailové ambice a chceme se prezentovat odvážnou a aktivní hrou.

Jak probíhala příprava na finálový turnaj?

S kolegou Kubou Jungem jsme připravili poměrně náročný sezonní plán. Po třech samostatných krajských trénincích jsme spojili síly a trénovali společně, tedy regionálně. Na trénincích se nám vystřídalo dohromady více než 40 hráček, z nichž jsme museli vybrat 17 nejlepších. Rozhodování nebylo snadné a konečnou volbu bohužel ovlivnila i zranění.

S čím jste byli s kolegou Jungem v průběhu sezony nejvíc spokojení? A s čím naopak nejméně?

V průběhu sezony nás nejvíce těšil herní progres hráček. Ten byl postupně opravdu znatelný. Snažili jsme se holkám vštípit jednoduchou herní filozofii, kterou se nám myslím postupem času dařilo poměrně dobře aplikovat do hry. Nedostatky nemůžu prozradit, kdyby rozhovor četl někdo ze soupeřek. (smích)

Chcete něco vzkázat na závěr? Poděkování či vzkaz hráčkám ještě před začátkem turnaje?

Ráda bych touto cestou poděkovala všem kolegům za spolupráci v průběhu celé sezóny. Konkrétně Kubovi Jungovi, Davidu Štursovi a Ludvíku Šibřinovi. Poděkování patří také rodičům našich svěřenkyň za jejich celosezónní podporu. Bez nich by to nešlo! Díky také do klubů, které s hráčkami intenzivně pracují v průběhu celé sezóny. Zástupci klubů a trenéři, vaše práce je pro nás nejdůležitější! 

Obrázek