{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​

POTVRZENO. EXTRALIGA ŽEN UŽ ZNÁ DATUM RESTARTU

Obrázek ke článku
15. 1. 2021

Restart florbalové Extraligy žen proběhne o víkendu 23. a 24. ledna, vynucená pauza tak po více než třech měsících skončí. Český florbal rozhodl o znovuspuštění soutěže na základě výjimky, kterou v pondělí obdržel od Ministerstva zdravotnictví ČR.

„Jsme moc rádi, že se nám podařilo zajistit, aby se po mužské nejvyšší soutěži mohla rozehrát také ženská extraliga. Díky pravidlům, která jsou nastavena v superlize, běží soutěž bez výraznějších problémů a věříme, že i to přesvědčilo NSA, abychom dostali výjimku také pro ženy. Je dobře, že poběží obě nejvyšší soutěže, a doufám, že se v případě uvolnění podaří brzy spustit i další soutěže,“ uvedl Filip Šuman, prezident Českého florbalu.

Kluby mají možnost v případě zájmu odehrát zápas po domluvě už v tomto týdnu. Rozpis utkání a termínová listina jsou oproti původní podobě, kterou měly před sezonou, upravené vzhledem k restartu a respektují již známé mezinárodní termíny. V potaz jsou brány ochranné lhůty tak, jako je tomu i u mužské nejvyšší souteže. Extraliga bude pokračovat systémem dvojkol podle vzoru, který momentálně uplatňuje mužská Livesport Superliga. A stejně jako nejvyšší soutěž mužů by měla vyvrcholit červnovým superfinále.

Do restartu se od příštího víkendu zapojí všech 12 týmů. „Než jsme o výjimku požádali, Komise elitního florbalu a medializace (KEFAM) komunikovala se všemi kluby, zda za daných podmínek je možné soutěž rozeběhnout. Shodla panuje jak na systému soutěže, tak i na termínové listině. Díky antigenním testům navíc budou náklady na testování výrazně snížené a je tak možné dohrát celou soutěž,“ popsal jednání o výjimce Martin Musil, předseda KEFAM. Komise jednala s kluby už v prosinci a finální potvrzení podmínek restartu proběhlo během čtvrteční videokonference s prezidenty všech extraligových klubů.

Zápasy budou probíhat za přísných hygienických pravidel. V hale nesmí být přítomni diváci. Osoby vyjma hráčů, rozhodčích a realizačního týmu, jehož členové jsou uvedeni v zápise o utkání, musí po dobu pobytu v hale mít zakrytá ústa a nos. Týmy se musejí před každým zápasem, případně hracím víkendem nechat otestovat.

Extraliga žen stihla před vynucenou přestávkou odehrát pět kompletních kol, od poloviny října však soutěž stojí. V čele průběžné tabulky jsou dva ostravské celky - Vítkovice ani FBC ještě ani jednou nezaváhaly. Poslední příčka naopak zatím patří Bulldogs Brno.

Obrázek