{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PRAGUE GAMES SE PŘEHOUPLY DO VYŘAZOVACÍ ČÁSTI

Obrázek ke článku
11. 7. 2019

Nyní už záleží na každém utkání. Mezinárodní turnaj Prague Games, kde nastupují nejlepší mládežnické týmy nejen z Česka, zahájil ve čtvrtek svoji play-off fázi. Kdo se zatím výsledkově drží v boji o medaile?

Vysokými výhrami vstoupili do vyřazovacího pavouka B12 Sparta, Panthers Praha nebo Jablunkov. Tato družstva nastřílela svým soupeřům deset a více gólů. Rovnou dvacítku si potom připravil Chodov, který vyřadil čínský Jingwu(V5) club. Naopak těsnou bitvu překlopila na svoji stranu Záhorská Bystrica výsledkem 4:3, když ukončila turnaj Mladé Boleslavi.

Lotyšské derby B13 o 16finále zvládlo FBK SĀC proti Rubene. Konečné skóre mělo nejhubenější podobu 1:0. V dalším kole play-off však výrazně uspělo nad Lotyši 6:0 Hässelby. V pátečním programu se představí i finské SC Urbans díky vítězství 5:0 nad Olympem. Dále pokračují také Black Angels, jejichž cestu nezastavilo ani ruské Barrakuda-06 (5:4).

Jednoznačný výsledek si připsal Chodov B14, který rozstřílel SB Vaasa (FIN) a zahraje si osmifinále. Mnohem náročnější práci měl Sokol HB, když mu k postupu přes Snipers Bratislava musel stačit jen mírný náskok 3:2. Podobně na tom byl i Fribourg proti FbC Hradec Králové (2:1).

Nejvyšší šestifinálovou výhru zaznamenaly v B15 Střešovice. Jejich vedení nad Curychem United Eagles se vyšplhalo na 11:2. Bez větších problémů postoupili také Bohemians po úspěchu 10:3 nad Štíry České Budějovice. V osmifinále nechybí ani slovinský FBK Insport.

V kategorii B16 ustál švýcarsko-švédský duel Biel Seeland United a porazil Kungälv 6:4. Zvítězili také jejich krajané Lausanne, Zug nebo Curych. Do pátku pokračuje mimo jiné i slovenské Maskantje. Finští hráči TR Electronic o kategorii výše si poradili s Rtyní v Podkrkonoší 13:1, postup neunikl ani dánskému Frederikshavnu nebo Panthers Otrokovice.

Turnaj B18 viděl měření sil dvou curyšských výběrů. Ze vzájemného zápasu vyšli lépe Raptors, kteří nedali šanci Grizzlies (6:0). Z českých týmů se dařilo Mohelnici, Black Angels či Bulldogs Brno s Mladou Boleslaví.

Dívčí Prague Games G12 zná většinu účastníků semifinále. Jasné výsledky mají na kontě Nemšová a Zug. Po tvrdém boji skončilo play-off A pro Ivanti Tigers, jež nestačily 3:5 na Curych. O tom, kdo bude čtvrtým semifinalistou, se rozhodne v pátek ráno mezi Chodovem a Gdaňskem.

Kategorie G14 se připravuje na osmifinále, v němž si poměrně jasně zajistily místo Älvstranden se Střešovicemi. Naopak se skóre 1:0 se muselo spokojit Täby při výhře nad Jesenicí.

Do pátečního osmifinále G16 se podívá Jižní Město, jež zvítězilo v nájezdech nad Warbergem. Poklidný úspěch 9:1 zaznamenal Liseberg, který přehrál Panthers Praha. Čtvrtfinále G18 nemine Jihlavu po postupu 1:0 přes Team Swiss White nebo Chodov, jenž zdolal 2:0 finské Power Girls.


Kompletní výsledkový servis Prague Games 2019 naleznete ZDE.

Foto: Flickr Floorball in Prague

Obrázek