{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PŘEHLED | RÝPAR PRODLOUŽIL V LINKÖPINGU

Obrázek ke článku
13. 4. 2022

Přestupové okono se otevřelo a kádry v nejvyšších tuzemských soutěžích začínají posilovat, řada hráčů pak míří na zkušenou do zahraničí. Minimálně další dvě sezony přidá ve švédském Linköpingu český reprezentant Josef Rýpar.


SOBOTA 16. 4.
Rýpar zůstává v Linköpingu

Reprezentační opora Josef Rýpar bude i nadále působit ve švédské SSL. S dosavadním zaměstnavatelem se dohodl na dvouletém prodloužení smlouvy. 28letý florbalista zamířil do Linköpingu po sezoně 2019/20 z Vítkovic. Na severu Evropy během dvou sezon svými výkony přesvědčil tamní vedení.

„Měl jsem nějaké nabídky jak z Čech, tak ze Švýcarska. Přemýšlel jsem, co je pro mě a mou přítelkyni nejlepší, ale nakonec jsme došli k závěru, že chceme zůstat ve Švédsku a jsem rád, že teď budu dál hrát v Linköpingu,” prozradil bronzový medailista z Helsinek v oficiální zprávě klubu.


Úterý 12. 4.
Ujhélyi podepsal v Malans

Ofenzivní eso pražské Sparty odchází do Švýcarska. Nadcházející sezonu rozehraje slovenský reprezentant Lukáš Ujhélyi v Malans, kde působí v roli kapitána Lukáš Veltšmíd. „Mojí hlavní úlohou bude posilnit útočnou efektivitu a věřím, že se stanu hodnotnou součástí týmu,” prozradil Ujhélyi v rozhovoru pro web pražské Sparty, kterou opouští po sedmi letech.

„Sparta mě florbalově vychovala a herně jsem tu za ty roky vyrostl pro velký florbal. Strávil jsem tu nejvíce sezon v mé dosavadní kariéře. Přes to, že nejsem odchovancem od nejnižších věkových kategorií, vnímám Spartu jako svůj mateřský klub. Nejvíce vděčím lidem, které jsem tu poznal. Vybudoval jsem si zde přátelství na celý život, a to je pro mě nejdůležitější životní přínos,” loučí se se sparťanským dresem autor 31 branek z aktuálního ročníku.

Kotzurová se vrací do Ostravy, v Malmö končí i Urbánková

Reprezentační útočnice Denisa Kotzurová se po jednom roce stráveném ve švédském Malmö vrací zpět do české extraligy. Nejproduktivnější hráčka ročníku 2020/21 zaznamenala během sezony v ženské SSL osm bodů za čtyři branky a stejný počet asistencí. Její návrat potvrdil klub na svých sociálních sítích. Končí také její spoluhráčka Tereza Urbánková, o jejímž dalším působení zatím není rozhodnuto.


Pondělí 11. 4.
Remešová prodloužila v Täby

Vedení švédského klubu Täby FC oznámilo prodloužení spoulupráce s reprezentační brankářkou Lenkou Remešovou, která si svými výkony během svého prvního roku ve Skandinávii o novou smlouvu. Svou gólmanskou kolegyni mezi tyče téměř nepustila a byla to právě ona, kdo do poslední chvíle držel naděje na postup do play-off.

Trojánková rozšíří v Churu českou enklávu

Po jednom roce stráveném v kádru Chodova se znovu vydává do Švýcarska Eliška Trojánková. Reprezentační útočnice, která ještě v sobotu skórovala v Superfinále florbalu, podepsala kontrakt v Churu. Mezi Piraněmi se setká se spoluhráčkami z národního týmu Martinou Řepkovou a Nelou Jirákovou. Více informací najdete v tomto článku.

Obrázek