{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


VÝKONNÝ VÝBOR ROZHODL O FINANČNÍCH KOMPENZACÍCH ZA SEZONU

Obrázek ke článku
17. 2. 2021

Vzhledem k pandemické situaci, kdy není ve většině případů možné se účastnit pravidelných soutěží, schválil Výkonný výbor Českého florbalu systém kompenzací finančních plateb členů a členských oddílů za ročník 2020/2021.

Sezona se sice rozběhla, byly odehrány první utkání a turnaje a stále trvá šance na její obnovení. Výkonný výbor však již nyní rozhodl o systému kompenzací s cílem co nejvíce podpořit aktivitu oddílů a motivovat členy k pokračování florbalové činnosti i do následující sezony. Schválené kompenzace budou mít výrazný dopad na ekonomiku Českého florbalu, ještě důležitějším aspektem je však snaha, aby všechna družstva a všichni hráči obnovili svou činnost v následujícím ročníku. 

„Všem klubům budou kompenzovány oddílové platby za startovné a týmové soupisky ve výši 60 procent uhrazených nákladů na sezonu 2020/2021. Za stanovených podmínek mohou dokonce získat až 100 procent uhrazených nákladů. Naším přáním je i nadále udržet co nejvyšší počet družstev, které se do soutěží v příští sezoně zapojí, což je dlouhodobě jeden z nejdůležitějších cílů pro florbal. Takže přestože se všechny soutěže podařilo připravit a zahájit, tak motivujeme kluby a v případě, že přihlásí do další sezony minimálně stejný počet družstev jako v sezoně 2020/2021, budou jim platby kompenzovány ve výši 100 procent,“ popsal kompenzace Daniel Novák, viceprezident Českého florbalu a předseda Komise ekonomiky a infrastruktury.

„Dopady finančních kompenzací budou opravdu výrazné a v celkové výši dosáhnou až 15 miliónů korun. Nyní je však nejdůležitější, aby se každý florbalista, každé družstvo, opět zapojili do soutěže. Proto jsme také rozhodli o kompenzacích již nyní bez ohledu na to, jakou část sezony zvládneme ještě odehrát,“ doplnil Daniel Novák.  

Kompenzovány budou také hráčské licence, které hradí pouze kategorie dospělých a juniorů, a to ve výši 80 %. Na základě toho bude všem, kteří měli uhrazenou hráčskou licenci za sezonu 2020/2021 a nemohli plnohodnotně hrát, snížena částka za licenci na sezonu nadcházející. Místo částky 500 Kč tak na příští sezonu za licenci uhradí pouze 100 Kč. 

Trenérské a rozhodcovské licence nebudou kompenzovány, a to z důvodu, že v rámci licence mají možnost držitelé absolvovat vzdělávací semináře, které pokračují neustále, i v době, kdy soutěže byly přerušeny.

Kompletní přehled kompenzací u jednotlivých kategorií naleznete níže. 

a) oddílové platby za startovné a týmové soupisky
  • platby za startovné v soutěžích a družstevní soupisky budou kompenzovány všem oddílům ve výši 60 % uhrazených plateb na sezonu 2020/2021 (mimo soutěže, které bylo umožněno zcela či z velké části odehrát – např. Livesport Superliga, Extraliga žen, Pohár ČF)
  • pokud oddíl přihlásí do nové sezony 2021/2022 minimálně stejný počet družstev jako v letošním ročníku, obdrží motivační navýšení kompenzace až na 100 % původních oddílových plateb.
  • kompenzace bude provedena formou dotace pro oddíl na obnovu činnosti oddílu pro sezonu 2021/2022 v období po přihláškách do soutěží.
b) individuální hráčské licence
  • individuální hráčské licence budou kompenzovány ve výši 80 % všem, kteří nemohli plnohodnotně hrát, měli uhrazenou hráčskou licenci na sezonu 2020/2021 a současně si aktivují licenci na následující sezonu 
  • kompenzace bude provedena snížením platby a místo částky 500 Kč tak na příští sezónu za licenci uhradí pouze 100 Kč. Tato kompenzace bude funkční jak pro hráče, kteří platí licence individuálně, tak pro hráče za které platí licence oddíl. 
  • hráči, kteří neměli uhrazenou individuální hráčskou licenci na sezonu 2020/2021, budou hradit licenci ve standardní výši
c) trenérské a rozhodcovské licence
  • v rámci licence je zahrnuto komplexní vzdělávání, které bylo převedeno do online podoby a je v běhu po celou dobu sezóny
  • platby za trenérské a rozhodcovské licence nebudou kompenzovány

Forma dotace oddílům jako kompenzace za startovné a týmové soupisky byla zvolena na základě přání oddílů, protože je to pro ně ideální forma přijetí financí.

​​

Obrázek