​​​​

PŘESTŘELKU S OSTRAVOU OVLÁDL CHODOV, PO NÁJEZDECH ZVÍTĚZIL TATRAN

3. 11. 2019

Extraliga žen pokračovala v devátém kole atraktivními bitvami. Chodov udržel druhé místo tabulky díky výhře nad třetí Ostravou, kterou zdolal 12:6. Nejtěsnější utkání kola odehrály Židenice s Tatranem, mezi nimiž rozhodovaly až nájezdy. Lídrem soutěže zůstávají Vítkovice po vysokém vítězství v Liberci.

Deváté kolo ženské extraligy zahájila v sobotu odpoledne na domácí půdě Olomouc s Bohemians, hostující hráčky se ani nestihly rozkoukat a již po šestnácti vteřinách inkasovaly. Bohemians však potvrdily roli favorita a od 7. minuty bylo vedení na jejich straně. Musely se však mít na pozoru až do konce, Olomouc se snažila o vyrovnání, osm minut před koncem ale pouze snižovala na rozdíl jediné branky.

V pražském derby mezi Tigers a Panthers se na úvodní branku naopak čekalo až do poloviny zápasu, kdy gólový účet otevřela Eliška Chudá, jež se nakonec na výhře svého týmu podílela třemi kanadskými body (2+1). Panthers po minutě srovnaly, Tigers si však vzaly za minutu a čtvrt vedení zpět na svou stranu a i přes další dvě snížení soupeřek ho už udržely.

Sobotní program zakončil šlágr kola mezi Ostravou a Chodovem, v němž nebylo o branky rozhodně nouze, padlo jich celkem osmnáct. Po úvodní brance hostí šla Ostrava dvakrát do vedení, od poloviny zápasu už dominoval Chodov. Hráčkám z hlavního města ke třem bodům pomohla čtyřmi góly Gabriela Žůrková, tři přesné trefy zaznamenala Magdaléna Plášková a pět kanadských bodů si připsala Martina Řepková (2+3).

Vyrovnaný souboj hostily Židenice, na jejichž hřiště přijel Tatran Střešovice. Brňanky i díky dvěma gólům Evy Urbáškové vedly po čtyřiceti minutách 4:3, ale pražský tým se nevzdal a vyrovnal. Utkání pak dospělo až do nájezdů, které rozhodla ve prospěch Střešovic Karolína Vachušková.

Vítkovice v nedělním zápase nasázely Liberci deset branek. Přitom hned šest jich daly až ve třetí třetině, čímž definitivně zvítězily 10:1. „Dnes určitě nejlepší zápas sezóny, co se týče poctivosti a dodržování pokynů. Na začátku jsme měli několik slibných šancí a skóre mohlo vypadat ještě lépe. Škoda. Ve třetí části jsme už odešli fyzicky, a Vítkovice toho umí využít,“ řekl liberecký kouč Tomáš Jakubík. Ostravské hráčky tak zůstávají s náskokem tří bodů na čele Extraligy žen.

Tři body vydřely florbalistky Bulldogs Brno, které se představily v Jičíně. Hostující tým ztrácel už po dvaceti sekundách 0:1, postupně si ovšem vypracoval náskok 4:2. Východočešky dokonce snížily na kontaktní rozdíl, v závěru ale Brno opět odskočilo a s devíti body hájí osmou pozici soutěže.