{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

PŘESTUPY | PÁNEK KONČÍ V TATRANU, MÍŘÍ DO 1. LIGY

Obrázek ke článku
22. 6. 2022

Přestupové období v nejvyšších soutěžích je v plném proudu. Níže naleznete souhrn toho nejdůležitějšího v tuzemských vodách. Zatím poslední změnou v superlize je konec Martina Pánka, který se ze Střešovic přesouvá do prvoligového Znojma.


Středa 29. 6.

Pánek míří do 1. ligy. Obránce Martin Pánek uzavřel svou superligovou kariéru a přesouvá se ze Střešovic do prvoligového Znojma. S Tatranem ale zůstane ve spojení i nadále a bude pokračovat jako koordinátor přípravek a kroužků a také v trenérské pozici. „Základem pro toto rozhodnutí byla možnost propojení trojlístku mé práce pro Tatran, udržení kontaktu s mužským A-týmem Tatranu a hraní za mateřský klub. S klukama z áčka se úplně neloučím, jelikož budu zastávat pozici pomocného trenéra na většině tréninků. Zároveň se tak budu udržovat v kondici, abych byl 100% připraven na utkání 1. ligy mužů. Nejdůležitější složkou pro mě zůstává práce v managementu Tatranu a role trenéra v tatranské akademii, na které se vůbec nic nemění,” komentuje sám hráč na oficiálním webu Střešovic.


Pátek 24. 6.

Klápa přestupuje do Vinohrad. Po ročním hostování se natrvalo zabydlel v kádru Královských Vinohrad juniorský mistr světa Vojtěch Klápa. Klub potvrdil jeho přestup ze střešovického Tatranu. „Vinohrady mi věří a dávají mi dostatek prostoru na hřišti na to, abych se mohl posouvat. Následující sezony budou těžké, ale je to pro mě velká výzva. Zároveň v týmu panuje skvělá atmosféra,“ komentuje tento krok Klápa, který by měl po odchodu Viktora Kopeckého patřit mezi hlavní lídry útočných řad.


Čtvrtek 23. 6.

Lechnerová doplní českou školu v SSL. Stejně jako další tři její spoluhráčky z Chodova míří do SSL také Kristýna Lechnerová, která oblékne dres Malmö. Celek z Jižního Města zároveň potvrdil, že odchod juniorské reprezentantky do přístavního města je posledním v tomto přestupovém období.

Podrobné informace čtěte zde.

Grlický míří do Otrokovic. Uplynulou sezonu strávil slovenský florbalista v kádru brněnských Bulldogs. Na další dvě sezony se ale upsal jinému moravskému celku, kde už předtím krátce působil. „Hlavní impuls pro mě je to, že cítím, že se stále můžu ještě posunout jako hráč dál a po mém předchozím, ne moc vydařeném, působení v Otrokovicích ukázat, že týmu dokážu svými výkony pomoci naplnit předsezónní cíle a nějakým způsobem splatit to, co se ode mě už v minulosti očekávalo,” cituje Grlického oficiální zpráva Panthers.


Středa 22. 6.

Ďopan míří na východ Čech. Po čtyřech letech se vrací do pardubického kádru Marek Ďopan, jenž míří k Sokolům na roční hostování. „Jsem rád, že jsem opět v Pardubicích. Kromě toho, že se těším na kluky z týmu, které jsem v posledních pár letech tolik nevídal, jsem určitě i nadšený z toho, že se budu moct předvést před plnou Dašickou, kde na tribuně uvidím lidi s klubem nějakým způsobem spjaté, které znám velice dobře i osobně,” říká v oficiální zprávě florbalista, který před svým odchodem ke klokanům odehrál v Pardubicích téměř dvě stovky duelů.

Ondřej Kawulok se vrací ke klokanům. Juniorský mistr světa se po ročním působení ve svém mateřském klubu vrací do kádru superligových Bohemians, u nichž již strávil ročník 2021/21. „Na návrat jsem se těšil. Bohemka byla volba číslo jedna. Jsem rád, že to vyšlo a budu dělat maximum proto, abych byl prospěšný pro tým,” říká mladý obránce, jenž v uplynulém ročníku neúspěšně bojoval s Ústím o postup do nejvyšší soutěže.


Úterý 21. 6.

Kostka opět Pantherem. Po dvou letech v kádru brněnského Hattricku se vrátil do Otrokovic Matěj Kostka. Ofenzivní bek, jenž v kádru Panthers odehrál 200 superligových duelů podepsal smlouvu na jeden rok s opcí. „S vedením jsme byli v kontaktu už před loňskou sezonou, kdy jsme se nakonec nedomluvili. Letos jsem si nebyl jistý, jestli se mi opět někdo ozve, ale když mi Karel Ševčík zavolal, tak jsem byl příjemně potěšen, že je o mě zájem. Rozhodnutí nepadlo hned. Měl jsem nějakou dobu na rozmyšlenou, a nakonec se rozhodl do toho jít a vrátit se zpět tam, kde jsem s velkým florbalem začínal,” říká 29letý florbalista v oficiální zprávě na otrokovickém webu.


Souhrn přestupů – Livesport Superliga

1. SC TEMPISH Vítkovice

Jakub Hubálek, Marek Matejčík (nová smlouva).

Michal Pažák (příchod, Sparta Praha).


ACEMA Sparta Praha

Jiří Curney (příchod, M. Boleslav).

Michael Petráň (příchod, Panthers Praha).

Matyáš Velc (příchod, Jaroměř).

Lukáš Ujhélyi (odchod, Malans, Švýc.).

Michal Pažák (odchod, Vítkovice).


BLACK ANGELS

Tomáš Hanák (odchod, Tatran Střešovice).


FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Jiří Lebeda, Jan Novotný a Marek Šmíd (příchod, Start98).

Petr Majer (odchod, Westend Indians, Fin.).

Michal Strnad, Martin Řezáč, Ondřej Plíhal a Adam Balatka (odchod, ?).


FBC 4CLEAN Česká Lípa

Marek Netopilík, Jan Peška, Václav Vavruška (příchod, Florbal Ústí).


FBC ČPP Bystroň Group Ostrava

Michal Sládek (odchod, M. Boleslav).

Marek Bräuer (příchod, Vítkovice).


FBC Liberec

Filip Smutný, Šimon Stránský, Vojtěch Wiener (nové smlouvy).


FbŠ Bohemians

Martin Kisugite (příchod, Köniz, Švýc.).

Jan Řehoř (příchod, Thun, Švýc.).

Ondřej Kawulok (příchod, Ústí).

Marek Ďopan (odchod, Pardubice).


Navláčil PANTHERS OTROKOVICE

Ronald Gašparík, František Vykopal (nové smlouvy). 

Matěj Kostka (příchod, Hattrick Brno).

Martin Grlický (příchod, Bulldogs Brno).

Lukáš Kvapil (odchod, ? Brno).

Vít Máček (konec hostování, Hattrick Brno).


Předvýběr.CZ Florbal MB

Michal Sládek (příchod, FBC Ostrava).

Matyáš Krebner (příchod, Wiler-Ersigen, Švýc.).


SOKOLI Pardubice

Marek Ďopan (příchod, Bohemians).


Tatran Střešovice

Tomáš Hanák (příchod, Black Angels).

Martin Pánek (odchod, Znojmo).


TJ Sokol Královské Vinohrady

Viktor Kopecký (odchod, Thun, Švýc.).

Vojtěch Klápa (přestup, Tatran).


Souhrn přestupů – Extraliga žen

1.SC TEMPISH Vítkovice

Sara Avonds (příchod, Västerås, Švéd.).

Zuzanna Krzywak (příchod, Trzebiatów, Pol.).

Michaela Šponiarová (příchod, Täby, Švéd.).

Lenka Novotná (odchod, SB-Pro, Fin.).

Adéla Feiková (odchod, Ostrava).


FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Eliška Trojánková (odchod, Chur, Švýc,).

Vanessa Rebecca Keprtová (odchod, Rönnby, Švéd.).

Eliška Chudá, Karolína Suchá (odchod, Täby, Švéd.).

Kristýna Lechnerová (odchod, Malmö, Švéd.).


FBC ČPP Bystroň Group Ostrava

Denisa Kotzurová (příchod, Malmö, Švéd.).

Adéla Feiková (příchod, Vítkovice).

Obrázek