{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PREVIEW: BOLESLAV VYZVE PŘED TELEVIZNÍMI KAMERAMI CHODOV

Obrázek ke článku
30. 11. 2020

Pondělí má na programu dvě utkání florbalové Livesport Superligy. Na Mladou Boleslav čeká v rámci 8. kola Chodov, přímý přenos tohoto duelu nabídne kanál ČT sport od 19.30 hodin. Mimo to se představí také vedoucí Vítkovice, které si předehrají zápas na palubovce Liberce.

Florbalisté Mladé Boleslavi přivítají v dohrávce 8. kola jihoměstský Chodov, střetnou se tedy dva týmy, které stabilně patří do superligové špičky a bojují o titul. Jejich vzájemné duely obvykle přináší zajímavou podívanou, v minulé sezoně byl Chodov jediným týmem, jenž v základní části dokázal obrat suverénní Boleslav o body. Aktuální ročník je pro oba celky netradiční i kvůli nákaze koronavirem, neboť postihla většinu hráčů a realizačního týmu ještě před tím, než byla sezona přerušena. Mužstva tak nemají odehraná všechna utkání. 

Před boleslavskými hráči je tedy stále výzva v podobě obhajoby prvenství v základní části z předešlého ročníku, na svém kontě ale zatím mají pouze pět klání. Z nich vytěžili 12 bodů, což je řadí na průběžnou pátou příčku. Důležitým článkem týmu je produktivní útok ve složení Jiří Curney, Jan Natov a Jakub Bína. Poslední jmenovaný se během nucené pauzy přesunul do švédského Umeå, kde spolu se čtyřmi dalšími hráči Boleslavi nastupoval za Dalen.

„Očekáváme těžký zápas, ve kterém pro nás bude důležité poučit se z minulých zápasů a nemít tolik zbytečných ztrát v útočném pásmu. Pramení z nich nepříjemné brejkové situace a Chodov má velice šikovné hráče, kteří takové šance umějí potrestat,“ řekl před utkáním Bína.

To Chodovu prozatím patří třetí místo, když v dosavadních sedmi střetnutích nestačil pouze na Vítkovice a Ostravu. Jihoměstskému celku se po restartu daří, porazil Black Angels a v neděli také Spartu. Důležitým faktorem je návrat brankářské jedničky Michala Rebra, který právě během pauzy vyléčil zranění ruky. Nejvíce bodů z Chodova zatím posbíral útočník Marek Vávra (11+5).

„Sám jsem na to zvědavý, čeká nás první dvojzápasový víkend, se kterým nemáme zkušenosti, navíc mohou do sestav a plánů výrazně promluvit testy dosud nenakažených hráčů,“ přiznal Vávra. „Ale myslím, že by to mohlo být podobné jako vždycky v základní části, tedy velmi vyrovnané utkání. Boleslav na balónku, my poctivě bránit a vyrážet do nebezpečných brejků. Pro nás bude klíčové zůstat soustředění vzadu a nedělat chyby v přechodu do útoku při očekávaném napadání Boleslavi,“ dodal následně.

Kromě televizního střetnutí je na pondělním programu také předehrávka 25. kola mezi Libercem a Vítkovicemi. Zatím neporažení rytíři zamíří pod Ještěd v roli favoritů, úvodní buly je naplánováno na 18. hodinu.

Program Livesport Superligy
Pondělí 30. 11.

18:00 FBC Liberec - 1. SC TEMPISH Vítkovice (SH ZŠ Dobiášova Liberec) 
19:30 Předvýběr.cz Florbal MB - FAT PIPE FLORBAL CHODOV (MSH Mladá Boleslav) - živě ČT sport

Obrázek