{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PREVIEW: CHODOV HOSTÍ VE ŠLÁGRU DRUHÉHO KOLA VÍTKOVICE

Obrázek ke článku
17. 9. 2020

Po půlroční pauze se druhý zářijový víkend roztočil kolotoč mužské nejvyšší soutěže. Ten nadcházející bude pro kluby ještě o něco náročnější, čekají je totiž kola dvě. Vše odstartuje v pátek 18. září, další ligové kolo florbalové Livesport Superligy je pak na programu o dva dny později. 

Největším tahákem druhého kola bude bezpochyby střetnutí dvou rivalů z Prahy a Ostravy. Třetí tým poslední základní části Chodov přivítá doma nadále úřadujícího obhájce titulu Vítkovice. 

Vzájemné souboje nenabídly v minulé sezoně velké gólové přestřelky. Obě klání na svoji stranu dokázal překlopit ostravský celek, který nejprve svého soupeře udolal na vlastní palubovce 3:2 a poté po vítězství 3:1 vyloupil i Jižní Město, čímž udělal tak definitivní krok za důležitým druhým místem po základní části. Vítkovickým se proti Chodovu ostatně daří dlouhodobě. Z posledních deseti zápasů dokázali zvítězit svěřenci trenéra Pavla Bruse hned osmkrát. 

Velmi zajímavý zápas čeká vítkovického navrátilce Marka Matejčíka, který poslední tři roky působil právě v dresu soupeře. Během těchto let dokázal vítkovický odchovanec nasbírat v pražském celku úctyhodných 107 kanadských bodů!  „Marek bude pro soupeře rozhodně posilou. Vítkovice ale mají v kádru několik rozdílových hráčů, takže na něj se nijak zvláštně připravovat nebudeme,“ podotkl pro chodovský klubový podcast hlavní trenér týmu z Jižního Města David Podhráský. 

Novou sezonu začaly oba celky vítězstvími na soupeřových hřištích. Vítkovice i přes pomalý rozjezd dokázaly porazit 5:3 brněnský Hattrick. Chodovští zase dobývali po celé utkání obranný val České Lípy. I přes lehké problémy si nakonec tým vedený kapitánem Martinem Koutným odvezl z horké půdy vítězství 6:4. 

V dalším souboji Prahy s Ostravou přivítají mezi domácími mantinely Sokol Královské Vinohrady tým FBC Ostrava. Sokolové nedokázali v prvním kole dotáhnout do zdárného konce slibně rozehraný zápas s Tatranem Střešovice a na svého městského rivala nestačili těsně 4:5. To Ostravští zahájili novou sezonu bravurně. Svěřenci Tomáše Svačinky si odvezli z palubovky libereckého FBC vítězství 7:3. Čtyřmi body se na tom shodně podílela dvojice Michal Sládek a Wojciech Malajka.

Premiérový zápas čeká v nové hale ve Kbelích Black Angels, kteří vyzvou Českou Lípu. Odčinit domácí porážku bude chtít Hattrick, brněnský celek hostí FBC Liberec. Po odloženém utkání s Otrokovicemi rozehraje novou sezonu pražská Sparta na domácím hřišti. V UNYP Areně přivítají svěřenci Ondřeje Kašpárka pardubické Sokoly, pro které to bude po vynucené kononavirové pauze taktéž první ligové utkání v začínajícím ročníku.

I druhý duel v krátkém časovém sledu čeká Spartu doma. A tentokrát se dá čekat pořádně vyhrocený souboj, v neděli totiž přijedou Bohemians. Tato dvě mužstva se spolu utkala v posledních třech sezonách pokaždé v play-off, mají si tak co oplácet. Obvykle se navíc jedná o velice vyrovnaná klání. Už sedmkrát v řadě platilo, že výsledný rozdíl byl maximálně dvougólový.

Podobně napínavá byla i střetnutí Vítkovic s Black Angels v minulém ročníku. Pražané dokonce dokázali posledního mistra jednou porazit. Jestli favorita pokoří i tentokrát, se ukáže v neděli. Ve stejný den se také Ostrava utká s brněnským Hattrickem a Liberec bude hostit Chodov.

Program 2. kola Livesport Superligy
Pátek 18. září

18:30  FAT PIPE FLORBAL CHODOV - 1. SC TEMPISH Vítkovice (SH Jižní Město)
19:00  BLACK ANGELS - FBC 4CLEAN Česká Lípa (SH Kbely)
19:00  FBŠ Hummel Hattrick Brno - FBC Liberec (MSH Vodova Brno)
19:00  ACEMA Sparta Praha - SOKOLI Pardubice (UNYP ARENA)
20:00  TJ Sokol Královské Vinohrady - FBC ČPP Ostrava (hala TJ Sokol Vinohrady)
Odloženo  Předvýběr.CZ Florbal MB - FbŠ Bohemians
Odloženo  Tatran Teka Střešovice - Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE

Program 3. kola Livesport Superligy
Neděle 20. září

17:00  FBC ČPP Ostrava - FBŠ Hummel Hattrick Brno (ČPP Aréna Ostrava)
17:00  ACEMA Sparta Praha - FbŠ Bohemians (UNYP ARENA)
18:00  FBC Liberec - FAT PIPE FLORBAL CHODOV (SH Dukla Liberec)
18:00  1. SC TEMPISH Vítkovice - BLACK ANGELS (SC Dubina Ostrava)
Odloženo  FBC 4CLEAN Česká Lípa - Předvýběr.CZ Florbal MB
Odloženo  Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE - TJ Sokol Královské Vinohrady

Kompletní program naleznete ZDE

Obrázek