{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​

PREVIEW: EXTRALIGA ŽEN JE ZPĚT, CHODOV VYZVE VÍTKOVICE

Obrázek ke článku
22. 1. 2021

Přichází dlouho očekávaný restart Extraligy žen. Počet jejích odehraných kol se v polovině října minulého roku zastavil na čísle 5 a svého obnovení se po více než tříměsíční pauze dočkala až díky nedávnému udělení výjimky od ministerstva zdravotnictví. Tento víkend se extraligové florbalistky vrací zpět na místo činu a čeká je nabitý program. Vzhledem k modifikaci systému soutěže odehraje každý z týmů rovnou dvě kola za víkend. Vyplatí se sledovat zejména vzájemné střetnutí Vítkovic, které se bez dosud jediné prohry drží ve vedení tabulky, a třetího Chodova, jemuž jedinou prohru uštědřily právě Vítkovice.

Zápas, který by neměl uniknout žádnému z fanoušků ženské extraligy, byť jej bude možné sledovat pouze z pohodlí domova pomocí živého videopřenosu, je duel mezi Vítkovicemi a Chodovem - týmy, které obsazovaly po podzimní části první a třetí příčku. Po tak dlouhém přerušení soutěže není na místě jakkoli předvídat, jak tento souboj dopadne. Jak to vypadá v kabinách obou týmů před prvním vzájemným střetnutím roku 2021, které bude hostit Florbal Chodov v sobotu odpoledne na sportovní hale Jedenáctka, prozradily kapitánka pražského Chodova Daniela Frantíková a vítkovická brankářka Nikola Příleská.

„Máme radost, že se sezona konečně zase rozjede. Po celou pauzu jsme se připravovaly, nejdříve trénovaly individuálně, a když to, šlo tak i společně v hale, ale bylo trochu frustrující jenom trénovat a nevědět, kdy a jestli vůbec sezona znova začne. Takže jsme moc rády, že si zase zahrajeme a vzhledem k okolnostem si té možnosti velmi vážíme,“ popisuje rozpoložení svého týmu Frantíková.

Také ve Vítkovicích už jsou jako na trní, až budou moci zúročit „zimní přípravu“ na hřišti. „Na restart soutěže jsme všechny natěšené a pevně věřím, že i připravené. Ačkoliv ta doba bez zápasů byla už opravdu dlouhá a objevovaly se momenty, kdy jsme samy v sobě hledaly motivaci a nějaké světlo na konci tunelu, i tak jsme se připravovaly po celou dobu na sto procent. Trénink nám ale samozřejmě nikdy nenahradí samotný zápas, takže se nemůžeme dočkat, až vypustíme všechnu energii a emoce na hřišti,“ říká Příleská a poukazuje i na temnější chvilky, které během pauzy nastaly.

Slovy Frantíkové sice do sobotního duelu Chodov nebude nastupovat v roli favorita, ale není pochyb o tom, že bude chtít soupeřkám oplatit prohru (4:7) z konce září: „S Vítkovicemi to jsou vždycky nejtěžší a nejnáročnější zápasy z celé ligy, ale o to víc se na to těšíme. Víme, že nejsme favorit, ale věřím, že když budeme od začátku hrát koncentrovaně a budeme efektivní v zakončení, tak můžeme uspět.“

Příleská si pochvaluje, že budou moci hned zkraje poměřit síly s tak ambiciózním týmem, jakým je Chodov: „To, že začínáme právě těžkým zápasem s Chodovem, je na jednu stranu asi jedno, protože já jsem hlavně ráda, že se konečně hraje a bylo mi jedno s kým. Ale samozřejmě je příjemným zpestřením to, že nás hned ze startu čeká takový náročný zápas. Chodov je i přes spoustu odchodů pořád tým, který má ty nejvyšší ambice a už v našem prvním vzájemném zápase ukázal, že bude nebezpečný a my nesmíme nic podcenit.“

Ale samozřejmě nejde zdaleka o jediný zajímavý střet, který Extraliga žen o víkendu nabídne. V sobotou poměří Ostrava síly s kunratickým Startem98 a nováček z Mladé Boleslavi přivítá Bohemians. O den později se pak Olomouc utká s Tatranem a Panthers přivítají v pražském derby Chodov.

Program 12. kola Extraligy žen

Sobota 23. 1.

13:30 FBC ČPP OSTRAVA vs. FATPIPE Tigers Start98 Kunratice (ČPP Aréna Ostrava)
14:00 KM automatik FBK Jičín vs. FBS Olomouc (Sportovní areál Jičín)
14:00 Bulldogs Brno vs. Panthers Praha (SH SportPoint Brno)
15:00 MITEL Florbalová akademie MB vs. FbŠ Bohemians (Nová MSH Mladá Boleslav)
16:00 Tatran Střešovice vs. K1 Florbal Židenice (STODOLA Aréna Střešovice)
16:00 FAT PIPE FLORBAL CHODOV vs. 1. SC TEMPISH Vítkovice (Jedenáctka VS)

Program 13. kola Extraligy žen

Neděle 24. 1.

14:00 FATPIPE Tigers Start98 Kunratice vs. Bulldogs Brno (SH ZŠ Kunratice)
14:00 FBS Olomouc vs. Tatran Střešovice (SH Čajkaréna Olomouc)
15:00 1. SC TEMPISH Vítkovice vs. KM automatik FBK Jičín (SC Dubina Ostrava)
16:00 FbŠ Bohemians vs. FBC ČPP OSTRAVA (SH Dolní Břežany)
16:00 Panthers Praha vs. FAT PIPE FLORBAL CHODOV (SH ZŠ Rudná)
17:00 K1 Florbal Židenice vs. MITEL Florbalová akademie MB (MSH Vodova Brno)

Kompletní program naleznete ZDE

Obrázek