{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​

PREVIEW: OPLATÍ BOHEMIANS PORÁŽKU BOLESLAVI?

Obrázek ke článku
17. 1. 2021

Nedělní program Livesport Superligy nabízí čtyři utkání. V rámci 16. kola na sebe narazí Vinohrady s Otrokovicemi, Chodov s Libercem a Hattrick s Ostravou, přičemž duel z Brna můžete sledovat na televizních obrazovkách prostřednictvím HbbTV. Velkým lákadlem je bezesporu také utkání dohrávky 15. kola mezi Bohemians a Boleslaví, které začíná již ve 14 hodin.

Právě tato dohrávka se koná necelé dva dny od prvního vzájemného střetu těchto celků. V pátek se nakonec po velkém boji radovali hráči z Boleslavi, ti v domácím prostředí uspěli 6:3. Nedělní zápas se však odehraje naopak v Praze.

„Od toho duelu očekáváme, že to bude vyrovnaný zápas, jako byl v pátek, a že rozhodne to, kdo bude chtít více vyhrát a dá do toho zápasu více,“ tvrdí útočník první formace Bohemians Jakub Buršík. Ten v posledním souboji zaznamenal jednu trefu. „Určitě budeme chtít změnit nasazení do zápasu hned od začátku, zlepšit produktivitu a hlavně nechybovat v obraně,“ dodává.

Jednu branku si naposledy připsal rovněž Jakub Gruber, obránce elitní pětky Mladé Boleslavi. „Očekávám kvalitní zápas a stejný boj na hřišti, jako byl ten včerejší. Myslím si, že ani jeden tým nebude nijak zvlášť měnit svůj styl hry, takže nás čeká dost podobné utkání jen s tím rozdílem, že týmy se na sebe mohou více připravit z videa předešlého zápasu podobně jako v play-off a mohou si zkusit překvapit soupeře nacvičenou akcí,“ říká Gruber. „Musíme stavět na disciplinovaném, týmovém výkonu po celý zápas s důrazem na vyhrávání osobních soubojů. Největší sílu jsem minule viděl v tom, že jsme byli schopni tlačit se do nebezpečných pozic s následnou střelbou a tlakem do brány. To nám v předešlém zápase šlo a bude nesmírně důležité, abychom to udrželi i do nadcházejícího duelu,“ zmiňuje na závěr.

V dalším utkání hostí brněnský Hattrick ostravské FBC. „Čekáme hodně těžký zápas na specifickém brněnském povrchu. Nepočítám, že by se hrál nějak extra pěkný florbal. Momentálně se snažíme zlepšovat ve hře s míčkem na polovině soupeře. Pokud udržíme koncentraci celý zápas, tak věřím, že si odvezeme všechny body,“ myslí si útočník FBC Lukáš Pešat. Tento souboj bude přístupný mimo jiné přes HbbTV od 17 hodin. O hodinu později startují střetnutí Sokola Královské Vinohrady s Otrokovicemi a také jihoměstského Chodova proti Liberci.

Program Livesport Superligy
Neděle 17. ledna 2021
15. kolo

14:00 FbŠ Bohemians - Předvýběr.CZ Florbal MB (TJ Sokol Vinohrady)*

16. kolo

17:00 FBŠ Hummel Hattrick Brno - FBC ČPP OSTRAVA (SH Maloměřice)*
18:00 TJ Sokol Královské Vinohrady - Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE (TJ Sokol Vinohrady)*
18:00 FAT PIPE FLORBAL CHODOV - FBC Liberec (SH Jižní Město)*

* - přenosy ze zápasů označených hvězdičkou budou s komentářem

Obrázek