{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​

PREVIEW: OPLATÍ SPARTA V TELEVIZI PORÁŽKU MLADÉ BOLESLAVI?

Obrázek ke článku
22. 2. 2021

Sobotní utkání dopadlo naprosto jednoznačně. Lídr tabulky z Mladé Boleslavi porazil v dohrávce 11. kola Livesport Superligy na domácí palubovce pražskou Spartu vysoko 9:1. O pouhé dva dny později se tyto týmy potkají znovu, tentokrát v rámci 24. kola, a Pražané doufají v lepší výsledek. Duel startuje před kamerami ČT sport ve 20 hodin.

Pražanům se sobotní zápas vůbec nevydařil, i přesto to byli právě oni, kteří šli v šesté minutě do vedení zásluhou Zemana. Mladoboleslavští ale ještě do první přestávky stačili skóre otočit a v dalším průběhu dokázali dostat za záda Martina Beneše ještě sedm tref, čímž si zcela jednoznačně došli pro vítězství. Mužstvo Ondřeje Kašpárka má tedy v pondělním televizním duelu rozhodně co napravovat.

„V sobotním zápase jsme nebyli od druhé třetiny absolutně koncentrovaní, nechávali jsme se zbytečně rozhodit věcmi, které jsme nedokázali ovlivnit a nesoustředili se na naši hru. K pondělnímu utkání musíme přistoupit s dostatečným sebevědomím, které jsme předváděli v předešlých zápasech, a vyvarovat se zbytečných chyb, protože soupeř jako Boleslav je umí potrestat,“ říká útočník Jakub Kolstrunk. „Soupeři máme rozhodně co vracet ze sobotního zápasu, kde jsme nepředvedli optimální výkon. V pondělí očekáváme úplně jiný vývoj než v sobotu, chceme odčinit vysokou prohru. Největší síla soupeře je určitě v individuální kvalitě hráčů, kdy dokážou dobře řešit situace v útoku, a samozřejmě zkušenosti boleslavských opor,“ pokračuje člen širšího kádru seniorské reprezentace.

Sparťané věří, že se v pondělním klání budou moci opřít o své přesilové hry. V této disciplíně totiž tým z Podvinného mlýna vévodí s 50% úspěšností využití celé soutěži. „Přesilovce se věnujeme v rámci tréninku a je to momentálně spíše velkou kvalitou našeho kádru a kreativními řešeními našich hráčů. Máme tam nějaké principy, jak vytvářet přečíslování hráčů, absolutní detaily budeme ladit až směrem k play-off. Určitě to bude klíčový faktor, jelikož očekáváme vyrovnaný zápas a speciální situace v těchto zápasech často rozhodují, tak to může být jedním z důležitých momentů na obou stranách,“ dodává odchovanec ústeckého florbalu.

Na svého protějška navazuje mladoboleslavský Tadeáš Chroust: „O úspěšnosti přesilovek Sparty samozřejmě víme. Na videu jsme si ukázali, jak Sparta své přesilové hry hraje. Víme, že Sparta má v přesilové formaci výborné střelce, které musíme eliminovat. Ubráněné přesilovky mohou být klíčem k vítěznému utkání,“ potvrzuje.

Svěřenci trenéra Petra Novotného natahují neustále svoji vítěznou sérii, momentálně trvá už dvaadvacet utkání. V zápase se Spartou budou chtít přidat třiadvacátý korálek. „Čeká nás další těžké utkání, které prověří, jak na tom aktuálně jsme. Očekávám fyzicky náročný zápas plný osobních soubojů. Určitě to bude těžší než v sobotu. Sparta bude hrát na domácí palubovce a bude mít velkou motivaci odčinit sobotní porážku,“ podotýká Chroust.

„Sparťané jsou výborně fyzicky připraveni, jsou silní v osobních soubojích. Zároveň ve svých řadách mají šikovné individuality. Nejde ani zapomenout na brankáře Martina Beneše, který je dokáže svými zákroky podržet a rozhodnout vyrovnané zápasy,“ vyzdvihuje soupeřovy kvality mladší z dvojice sourozenců Chroustových. „Určitě bychom chtěli navázat na hru z posledních dvou třetin domácího zápasu, kdy jsme předvedli dobrý týmový výkon. Trpělivou rozehrávkou si vytvářet šance a být produktivní,“ dodává.

Přidají Mladoboleslavští v televizním utkání třiadvacáté vítězství v řadě, nebo se Spartě podaří sérii přerušit?

DOHRÁVKA 24. KOLA LIVESPORT SUPERLIGY

Pondělí 22. února

20:00 ACEMA Sparta Praha vs. Předvýběr.CZ Florbal MB (UNYP ARENA) - živě vysílá ČT sport 

Obrázek