{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

PREVIEW: POSLEDNÍ KOLO SUPERLIGY! TATRAN CHCE NA TŘETÍ MÍSTO

Obrázek ke článku
5. 3. 2021

Základní část Livesport Superligy kvapí ke svému zdárnému konci, již tuto neděli je na programu její poslední kolo. Karty pro play-off jsou sice rozdány, i tak ale o víkendu dojde k podstatnému rozuzlení. Souboj mezi pražskými rivaly z Tatranu a Sparty totiž rozhodne, jaké pořadí nakonec bude top pětice týmů v tabulce mít. Duel startuje v 17 hodin (živě vysílá Studio florbal) stejně jako všechny ostatní, které se v neděli odehrají. Dojde také na ostravské derby či na souboj prvního s posledním - Otrokovice totiž doma přivítají Boleslav. Po skončení zápasu pak přijde hned na řadu výběr soupeřů pro čtvrtfinále.

Střešovický kádr zažívá povedený ročník. Po vyrovnané partii s Mladou Boleslaví, která skončila spíše fotbalovým výsledkem 1:2, Tatranští rozdrtili svého městského rivala z Chodova, když mu nadělili rovnou 13 branek. Po ztrátě tří bodů s Black Angels však přišli o výsadu třetího místa a nyní o něj musí bojovat. První duel již zvládli, ve středu porazili Pardubice vysoko 17:1. Ten druhý je čeká právě v neděli. 

Zato Sparta má po 25 odehraných zápasech celkem 46 bodů a momentálně se tak drží na šesté pozici za kádrem Chodova. Dohromady sparťané ztratili čtyři dvojzápasy, když podlehli ostravským soupeřům z Vítkovic a FBC, pražskému Chodovu a lídrovi tabulky z Mladé Boleslavi. Dva další duely vyhráli až v nastaveném čase, jinak však všechny své vyzyvatele porazili, a to včetně svého víkendového soupeře z Tatranu.

Spolu se totiž tyto dva týmy utkaly už ve 13. kole, vítězství nakonec brala právě Sparta po vítězství 9:6. Rozhodující pro ně tehdy byla 32. až 44. minuta zápasu, kdy střešovickým florbalistům zvládli nadělit hned pět branek. Jejich vedení se sice do konečných minut utkání trochu ztenčilo, i tak ale tento zápas dovedli do vítězného konce, o nějž se budou jistě snažit také tuto neděli.

Pokud z tohoto zápasu vzejdou vítězně právě oni, nic podstatného se v rámci tabulky nestane, pouze Sparta vystřídá na 5. místě Chodov. Pokud však vyhrají florbalisté Tatranu Střešovice, posunou se na 3. místo tabulky, na kterém aktuálně sídlí Bohemians, a do play-off tak získají možnost předposledního výběru soupeře.


Důležitost nedělního duelu si dobře uvědomují oba pražské celky. „Po zápase s Pardubicemi jsme celkem dobře naladěni. Uvědomujeme si, že zápas se Spartou je důležitý a určitě ho chceme vyhrát a vybojovat tak třetí příčku. Ve čtvrtek jsme měli kvalitní videopřípravu a věřím, že když předvedeme náš stoprocentní výkon a budeme plnit pokyny, tak zvítězíme,“ uvádí střešovický Filip Langer.

Předzápasové pocity za pražskou Spartu pak popsal sám její kapitán Milan Garčar. „Před play-off je souboj s tak kvalitním týmem ideální. Máme poslední šanci ověřit si připravenost před startem čtvrtfinále, navíc je tu reálná možnost, že na sebe s Tatranem vyjdeme jako jedna z dvojic. V tom případě je důležitost našeho zápasu o to vyšší. Trénink vypadá dobře, těšíme se a budeme se rvát nejen o tři body, ale i o získání psychické výhody.“

Kromě pražského derby se fanoušci mohou těšit také na to ostravské. Ve Sportovní hale Dubina totiž domácí Vítkovice přivítají ostravské FBC. Naposledy se tyto dva kluby potkaly v rámci 13. kola v ČPP Aréně a šlo o jednoznačný duel. Vítkovice na začátku stanovily vedení 4:0, se kterým už domácí nezvládli moc pohnout a odešli tak poraženi poměrem 3:9.

Ve stejnou dobu se v otrokovické městské hale rozehraje také klání mezi posledním a prvním celkem tabulky. Domácí zde přivítají Mladou Boleslav, která už je nyní jistým vítězem základní části s aktuálním ziskem 70 bodů. Zda-li tento součet bodů mladoboleslavští florbalisté ještě navýší, se tak rozhodne v neděli. Po skončení zápasů bude následovat výběr soupeřů pro čtvrtfinále play-off.

Program 26. kola Livesport Superligy

Neděle 7. března

17:00 TJ Sokol Královské Vinohrady vs. FBC Liberec (TJ Sokol Vinohrady)*
17:00 1. SC TEMPISH Vítkovice vs. FBC ČPP OSTRAVA (SC Dubina Ostrava)*
17:00 FBC 4CLEAN Česká Lípa vs. FBŠ Hummel Hattrick Brno (SH Česká Lípa)
17:00 SOKOLI Pardubice vs. BLACK ANGELS (SH Dašická Pardubice)*
17:00 Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE vs. Předvýběr.CZ Florbal MB (Městská hala Otrokovice)*
17:00 Tatran Teka Střešovice vs. ACEMA Sparta Praha (Sportovní centrum Řepy)* - vysílá Studio florbal

* - utkání označená hvězdičkou můžete sledovat na videoplatformě Českého florbalu s komentářem

Obrázek