{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

PREVIEW: POZNÁ EXTRALIGA SEMIFINALISTY UŽ PO VÍKENDU?

Obrázek ke článku
16. 4. 2021

Mužská nejvyšší soutěž již všechny své semifinalisty zná, Extraliga žen má ale v plánu teprve 3. a 4. čtvrtfinálové zápasy. Všichni papíroví favoriti zatím v sérii vedou 2:0 na zápasy a je tak možné, že již po tomto víkendu budou známí první ženští semifinalisté. ​Vítkovice dál suverénně proplouvají soutěží a Olomouci nedaly sebemenší šanci na úspěch. Chodov potvrzuje svou mladistvou sílu a FBC Ostrava také po roce opět ovládá duely s Panthers.

Série jsou zatím výsledkově jednoznačné, první čtveřice tabulky vede poměrem 2:0 na zápasy. V jedné ze čtyř utvořených dvojic však panuje velká vyrovnanost, Tatran se se svými soupeřkami z Židenic dosti trápí a pokaždé nad nimi vyhrál pouze těsným rozdílem. „Už od začátku utkání se zaměříme na naši hru a pokusíme se vyvarovat chyb, které protihráčky využívají,“ uvedla směrem k víkendu mladá střešovická naděje Veronika Kopecká.

1. SC TEMPISH Vítkovice – FBS Olomouc (2:0)

Vítěz Prezidentského poháru z Vítkovic zatím potvrzuje svou sezonní neporazitelnost. Ve dvou čtvrtfinálových duelech nedal svému soupeři z Olomouce žádnou šanci, když zvítězil drtivými poměry 17:4 a 11:0. Z vítkovických řad se ve dvou zápasech prosadilo hned 15 různých hráček, což dokonale potvrzuje domněnky o tom, že vítkovické rytířky mají opravdu silný kádr cílící na superfinále.

Olomouc sice zažila povedenou sezonu, nyní se však její sny o postupu do vyšších řad vyřazovacích bojů pomalu rozplývají. Do cesty se jim postavil příliš silný soupeř, Vítkovice dosud neprohrály a po víkendu natáhly šňůru vítězství již na číslovku 24. „Už když si nás soupeř vybral, tak jsme věděli, že to bude strašně náročné. Ony ty Vítkovice jsou ještě někde jinde než zbylé tři týmy pod nimi a my máme tým složený z hráček, které z olomouckého florbalu nemají v play-off žádné zkušenosti. Je to pro nás škola a holky se učí,“ uvedl trenér hanáckého celku Radek Řehák.

Videoplatforma Českého florbalu

Ve druhém duelu se Olomouci podařilo trochu korigovat počet inkasovaných branek, na úkor toho ale sama neskórovala. O víkendu se tedy hanácké florbalistky v domácí hale budou chtít představit ještě silnější a nedat ostravským rytířkám nic zadarmo.

3. zápas, 17. dubna

15:00 FBS Olomouc – 1. SC TEMPISH Vítkovice (SH Čajkaréna Olomouc)

4. zápas, 18. dubna

15:00 FBS Olomouc – 1. SC TEMPISH Vítkovice (SH Čajkaréna Olomouc)

FATPIPE FLORBAL CHODOV – FbŠ Bohemians (2:0)

Pražské derby se zatím jeví jako další jednoznačná série, Chodov za dva zápasy nezaváhal a nastřílel svému soupeři v součtu 18 branek. Klokanky z Bohemians si přitom postup do play-off vydřely až poctivým výkonem v posledním zápase základní části. Bylo tak jasné, že jako osmý tým tabulky budou mít zelenobílé hráčky proti druhému Chodovu dosti těžký úkol. 

Na druhé straně totiž stojí mladý a motivovaný kádr, který předčil veškerá předsezonní očekávání. Během letní přípravy odešlo z úspěšného ženského týmu hned dvanáct zkušených reprezentantek, málokdo tak očekával, že se po konci základní části omlazený Chodov umístí na druhé nejlepší příčce. „Jsem nadšený z toho, jakým způsobem holky dokážou dohrávat střídání na jiných postech bez jakýkoliv zmatků a jak se dokážou na hřišti rozhodovat,“ těší po víkendu trenéra chodovského kádru Lukáše Procházku.

V obou duelech zatím nejvíce řádila chodovská devítka, Eliška Chudá si za víkend připsala tři branky a čtyři asistence a právem se tak probojovala do hlasování o Holba hráčku týdne. Na druhé straně prokazuje své vůdčí schopnosti klokanka Adéla Bočanová, která byla u všech branek svého týmu. Proti svým městským soupeřkám se jednou prosadila a na tři góly nahrála.

3. zápas, 17. dubna

15:00 FbŠ Bohemians  – FAT PIPE FLORBAL CHODOV (SH Dolní Břežany)

4. zápas, 18. dubna

15:00 FbŠ Bohemians  – FAT PIPE FLORBAL CHODOV (SH Dolní Břežany)

FBC ČPP OSTRAVA – Panthers Praha (2:0)

Repríza čtvrtfinálových bojů z loňského roku se vším všudy, tak by se dosud dala charakterizovat třetí play-off dvojice. Přesně před rokem totiž florbalová sezona vinou pandemie koronaviru skončila přesně za stavu, ve kterém se ostravské FBC nachází teď - tedy ve vedení 2:0 na zápasy nad týmem Panthers Praha.

První duel byl poměrně opatrný, třetí celek tabulky zvítězil na své půdě pouze poměrem 4:2 a Panthers tak mohl vlastní výkon motivovat. O den později však výsledek vypadal jednoznačněji, pražský kádr padl rozdílem 1:8. „Nám se ten zápas dneska vůbec nepovedl. První dvě třetiny nás soupeř přejel a zaslouženě si vytvořil náskok. Do dalšího zápasu potřebujeme hrát zodpovědně dozadu, nebát se hrát na balonku a vytvořit si nějaké ty šance,“ zhodnotil ne zrovna povedený nedělní výkon svých svěřenkyň Pavel Skazko, trenér Panthers Praha.

Holba Fantasy Play-off - ukažte své tipy!

Ostravské FBC cílí na co nejrychlejší postup do semifinále, o víkendu se tak florbalistky Jakuba Robenka budou snažit o další dva body v sérii, čímž by si před další fází vyřazovacích bojů zařídily delší volno. „Očekávám mnohem těžší zápas v sobotu než v neděli, protože soupeř na tom je kondičně o poznání hůř než my. Bude to zase o nás - o tom, jak rychle dokážeme hrát a dostat zápas pod kontrolu a kolik soupeři dovolíme brejkových situací,“ uvedl ostravský trenér směrem k blížícímu se víkendu.

3. zápas, 17. dubna

15:00 Panthers Praha – FBC ČPP OSTRAVA (SH ZŠ Rudná)

4. zápas, 18. dubna

15:00 Panthers Praha – FBC ČPP OSTRAVA (SH ZŠ Rudná)

Tatran Střešovice – K1 Florbal Židenice (2:0)

Zatím nejvyrovnanější je bezpochyby dvojice, jež na sebe zbyla. Tatran dosud sice vyhrál oba duely a vede v sérii 2:0, každý bod si však musel pořádně vydřít. Brněnské Židenice dokonale potvrzují roli pro play-off nechtěného soupeře, svému sokovi tak dovolily pouze těsná vítězství 3:1 a 3:2. Největší zásluhu na tom zřejmě měla tatranská brankářka Eliška Drbalová, která čelila 36 střelám a inkasovala pouze třikrát.

„Co na to říct, je to velká škoda. Obecně se hodně nadřeme na góly. V sobotu jsme celý zápas dotahovaly, v neděli pak o výsledku rozhodla jedna minuta ve třetí třetině,“ mrzí brankářskou jedničku Židenic Lenku Remešovou.

Brněnské hráčky přitom budou muset zapracovat zejména na přesilových hrách. Za dva zápasy dostaly k dispozici hned čtyři početní výhody, zvládly však využít pouze jednu z nich a možná také proto v sérii ztrácí již dva zápasy. Mrzet je jejich slabé procento využití může zejména proto, že v obou víkendových duelech hrály v početní výhodě šest na čtyři, když na konci základní hrací doby ztrácely o jednu branku a mohly tak duely vyrovnat.

Pražský Tatran do čtvrtfinále šel z pozice papírového favorita, předem však věděl, že to proti Židenicím nebude mít snadné. O víkendu se tedy střešovické hráčky pokusí navýšit svůj náskok a zklidnit tak závěr vyhrocených duelů. A jaké budou hlavní cíle do soubojů na soupeřově poli? „Tempo hry musíme určit my. Už od začátku utkání se zaměříme na naši hru a pokusíme se vyvarovat chyb, kterých protihráčky využívají. Za klíč k vítězství v play-off pak považuji defenzívu. Když budeme plnit pokyny trenérky a soustředit se, tak věřím, že zvítězíme,“ uvádí mladá tatranská naděje Veronika Kopecká. 

Naopak domácí Židenice budou zajisté chtít využít známé prostředí a povrch ke svému prospěchu a vrátit tak sérii znovu do hlavního města. „Zapracovaly jsme na některých aspektech hry a máme jediný cíl: vyrovnat sérii a vrátit se zase do Prahy,“ uvádí Remešová toužebně.

3. zápas, 17. dubna

17:00 K1 Florbal Židenice – Tatran Střešovice (MSH Vodova Brno)*

4. zápas, 18. dubna

14:00 K1 Florbal Židenice – Tatran Střešovice (MSH Vodova Brno)*

* - utkání označená hvězdičkou bude vysílat videoplatforma Českého florbalu s komentářem

Obrázek