{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

PREVIEW: PRAŽSKÉ DERBY NA CHODOVĚ, LÍPA JEDE DO BOLESLAVI

Obrázek ke článku
21. 11. 2020

Po více než měsíci se o uplynulém pondělí ostravským derby opět roztočil kolotoč Livesport Superligy. Opětovný rozjezd mužské nejvyšší soutěže také pokračuje dvěma blížícími se souboji. Nejprve v neděli od 16 hodin přivítá Chodov v pražském derby Black Angels, v pondělí se pak v televizním utkání vrátí do herního procesu týmy České Lípy a Mladé Boleslavi.

Poněkud delší pauzu než ostatní superligové týmy absolvovali na Chodově. Mužstvo trenéra Davida Podhráského těsně před přerušením soutěže postihl koronavirus a členové týmu museli putovat do povinné karantény. Tým z Jižního Města bude mít po znovurozjetí sezony rozhodně co napravovat. Ambiciozní celek zvládl z prvních pěti kol vydolovat na své poměry pouze devět bodů, když nestačil na vlastní palubovce na oba ostravské celky.

„Nejde ani tak o počet bodů, zvláště s výkony celého týmu jsme hrubě nespokojeni. Dokonce ani ta dlouhá pauza to nedokázala překrýt, takže jsme k sobě byli, když jsme se teď konečně sešli, poměrně kritičtí. Věřím, že si to každý vzal k srdci a že se hned v neděli ukáže, že by se s námi mělo počítat,“ hodnotí špatný start Marek Vávra, který vévodí na startu sezony domácí produktivitě.

„V září jsem byl docela se svými výkony spokojený, byť se z některých situací dalo vytěžit víc. Ale teď se tak dlouho nehrálo, že mám pocit, jako kdyby se začínalo úplně od začátku. Navíc určitě nejsem ten typ, kterému by vyhovovalo se fyzicky připravovat sám, takže jsem se teď při společných trénincích zdaleka necítil tak dobře jako před pauzou,“ podotýká. 

V neděli na Jižní Město ale dorazí Black Angels, v minulé sezoně nováček nejvyšší soutěže. S černými anděli Chodovští sehráli v předchozím ročníku dvě vyrovnaná a na góly velmi bohatá utkání, ve kterých se radoval vždy domácí celek. Během nich nastřílel tým okolo kapitána Martina Koutného do sítě černobílých dvacet branek. ale zároveň osmnáctkrát inkasoval, což je určitě pro Chodov velkým varováním. „V minulé sezoně jsme Black Angels trestuhodně podcenili. Letos už by nikoho neměli překvapit. Útočná esa Boček s Renčínem i někteří další jsou velkou hrozbou, takže jim snad tolik prostoru nedáme,“ vyzdvihuje Vávra útočnou sílu soupeře.

Problémy s velkým počtem inkasovaných branek mají Chodovští i v této sezoně, když se za záda jejich brankářů poroučelo již třicet míčků. Problémy s defenzivní činností potvrzuje i Marek Vávra: „V úvodu sezony jsme přešli na nový obranný systém, který nám možná ze začátku dělal více starostí než užitku. Bohužel taktika a obrana se se zavřenou halou příliš vypilovat nedá, takže uvidíme, jestli si to přes pauzu nějakým zázrakem nesedlo samo,“ říká sedmadvacetiletý útočník.

Defenzivní potíže mají na startu sezony také hostující Black Angels. Svěřenci Tomáše Janečka inkasovali v prvních pěti utkáních dokonce ještě o čtyři branky více. Toto číslo patří mezi nejvyšší v soutěži. I přesto Black Angels nasbírali v úvodních zápasech během pěti klání též devět bodů, což je řadí v tabulce hned za svého nedělního soupeře. „Určitě jsme se začátkem spokojeni. Snad naše výhry budou jen přibývat,“ přeje si Jakub Renčín. Právě člen širšího reprezentačního kádru očekává v neděli tvrdé utkání. „Moc se na zápas těšíme, přece jenom ta nucená pauza nikoho nepotěšila. Očekávám tvrdý zápas, který nebude asi hezký na pohled. Myslím si, že rozhodne hlavně nasazení a chuť vyhrát,“ přemítá.

Bodová produktivita je na straně hostů rozvrhnutá na několik hráčů. S devíti body klubovým statistikám vévodí Jakub Boček, hned za ním je poté osmibodový Radek Hanák. O bod méně má Radkův mladší bratr Tomáš a právě Jakub Renčín. „Je to velké plus, že góly dávají všechny lajny a soupeři se musí začít soustředit i na ostatní spoluhráče, naše lajna není pod takovým tlakem a dohledem.“ přikyvuje poslední jmenovaný. 

Ve vzájemných zápasech se bodově dařilo nejvíce na domácí straně kanonýrovi Tomu Ondruškovi, který do soupeřovo sítě nastřílel čtyři branky a přidal i stejný počet asistencí. Na straně hostů byl nejvíce produktivní se svými třemi brankami a třemi asistencemi Jakub Boček. Který z týmů se bude radovat v neděli? Podaří se Black Angels překvapit favorita, nebo domácí nenechají nic náhodě a nedovolí další zaváhání?

V pondělí se již podruhé v této sezoně představí před televizními kamerami Česká Lípa. Ta i přesto, že formálně bude domácím týmem, zajíždí do Mladé Boleslavi, kde ji vyzve vítěz základní části předešlé sezony a velký aspirant na titul. Pro Českolipské je Mladá Boleslav opravdu neoblíbený soupeř, ve své krátké superligové historii ji totiž nedokázali obrat ani o bod.

Ani České Lípě nevyšel úvod sezony podle představ. Svěřenci trenéra Derky dokázali bodovat až v posledním kole před přerušením ligy v Otrokovicích, kde přetlačili tamní Panthers 5:4. O bodovou produkci se na straně České Lípy stará vytáhlý forvard Radek Krajcigr, který nasbíral již dvanáct kanadských bodů.

To Mladoboleslavští odstartovali sezonu až poslední zářijový víkend na domácím hřišti s Vítkovicemi. V souboji dvou posledních mistrů na svého soupeře nestačili a prohráli s rozjetými Ostravany 5:8. V dalších dvou zápasech již ale byli svěřenci Petra Novotného stoprocentní.

Překvapí Česká Lípa velkého favorita, nebo Mladá Boleslav zapíše třetí vítězství v sezoně? Úvodní buly je před kamerami kanálu ČT sport v pondělí naplánováno na půl osmou večerní.

PROGRAM 7. KOLA LIVESPORT SUPERLIGY

Neděle 22.  11.

16:00  FAT PIPE FLORBAL Chodov vs. Black Angels (SH Jižní Město)

PROGRAM 3. KOLA LIVESPORT SUPERLIGY

Pondělí 23. 11. 

19:30 FBC 4CLEAN Česká Lípa vs. Předvýběr.CZ Mladá Boleslav (prohozené pořadatelství, hráno v MSH Mladá Boleslav) - živě ČT sport

Obrázek