{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

PREVIEW: PŘIDÁ BOLESLAV V TV UTKÁNÍ 17. VÝHRU V ŘADĚ?

Obrázek ke článku
26. 1. 2021

Ani ve všední den program Livesport Superligy nelení. Další televizní utkání letošního roku je tu a i tentokrát slibuje opravdu velmi zajímavou podívanou. Před kamerami ČT sport totiž přivítá šestý Chodov ve své hale na Jižním Městě už šestnáct zápasů neporaženou druhou Mladou Boleslav. Úvodní buly utkání celků bojujících každoročně o nejvyšší příčky je na programu v úterý ve 20:05.

Papírově to měl být souboj týmů okupujících nejvyšší příčky, to se ale neděje. Tým z Jižního Města prožívá rozporuplnou sezonu. V zápasech proti soupeřům z čela tabulky ukazuje svoji sílu, dvakrát vyzrál na Spartu a přehrál i Tatran Střešovice. Naopak v zápasech s papírově slabšími celky Chodovští doplácí často na svoji nekoncentrovanost. Svěřenci Davida Podhráského se trápí především na domácí palubovce, ze které již čtyřikrát v probíhající sezoně odcházeli jako poražení. Postupně si body z jejich hřiště odvezly oba ostravské celky, Česká Lípa a naposledy Liberec, který dokázal tým okolo kapitána Tomáše Sýkory přehrát 3:5.

„Myslím si, že nejde o naše domácí prostředí, ale o náš přístup k soupeři a samotnému zápasu. Máme výpadky v průběhu zápasu a někdy i špatné vstupy do nich. Důvodem může být menší motivace nebo nasazení proti papírově slabším soupeřům. Toho se chceme ve zbytku sezony vyvarovat, potom můžeme pomýšlet na úspěšný ročník,“ podotýká útočník Daniel Eremiáš.

S Mladou Boleslaví se chodovskému celku ale daří. „Motivace je opět veliká. Proti Mladé Boleslavi se nám poslední zápasy daří, chceme na to navázat i v úterním klání. Utkání jsou vždy otevřená, nemusíme dobývat soupeřovu obranu, což nám vyhovuje,“ doplňuje Eremiáš. „Největší sílu vidím ve velice silných prvních dvou lajnách. Mají tam zkušené hráče, kteří jsou navíc velice produktivní. A s Lukášem Bauerem v bráně je to pro každého soupeře nepříjemná kombinace. I přesto ale věřím, že si dojdeme pro důležité body do velice vyrovnané tabulky,“ dodává.

Úplně jiné starosti mají v Mladé Boleslavi. Aspirant na titul po zaváhání hned v první kole s dosavadním lídrem z Vítkovic nenašel od té doby přemožitele a drží sérii šestnácti vítězných zápasů v řadě. „S bodovým ziskem panuje spokojenost. Ta ale, zejména po některých zápasech, nemůže panovat s předvedenou hrou, na čemž se snažíme pracovat,“ podotýká univerzál Jan Řehoř.

Mladoboleslavský celek letos těží především z dobré defenzivy, Středočeši během sedmnácti utkání inkasovali pouze 65 branek, což je jednoznačně nejnižší číslo v nejvyšší soutěži. „Vnímám to asi jako naši největší zbraň. Celý tým pracuje výborně dozadu a skvěle chytají naši brankáři,“ potvrzuje odchovanec již zaniklého celku SSK Future. „Utkání s Chodovem jsou vždy vypjatá. Myslím si, že zápas bude hodně o osobních soubojích, neočekávám nějakou větší přestřelku. Samozřejmě vnímáme, že se soupeři poslední dobou tolik nedaří, nicméně zápas to bude dle mého názoru stejně vyrovnaný jako vždy,“ zdůrazňuje. „Největší sílu Chodova vidím v jednoduchém přechodu do útoku a důrazu v brankovišti. Na to si určitě musíme dát velký pozor,“ dodává na závěr.

Podaří se Chodovu přetrhnout vítěznou šnůru Mladé Boleslavi, nebo si svěřenci Petra Novotného dojdou pro sedmnáctou výhru v řadě?

DOHRÁVKA 21. KOLA LIVESPORT SUPERLIGY
Úterý 26. ledna

20:05  FAT PIPE FLORBAL CHODOV vs. Předvýběr.CZ Florbal MB (SH Jižní Město) - živě ČT sport 

Obrázek