{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PREVIEW: SUPERLIGOVÁ VŘAVA? SPARTA HOSTÍ BOHEMIANS

Obrázek ke článku
20. 9. 2020

Ještě ani nedošlo na úvodní buly, ale už teď je jasné, že půjde o parádní podívanou. Nevrlou, vyhrocenou a divácky nadmíru atraktivní. Nedělní třetí kolo nejvyšší mužské soutěže odstartuje šlágrem kola v UNYP Areně, kde domácí Sparta Praha přivítá městského rivala Bohemians. Začíná se v 17 hodin.

V předešlé sezoně spolu odehrály oba celky v základní části dva duely a v obou muselo rozhodnout až prodloužení. V prvním střetnutí byli lepší sparťané, v tom druhém naopak klokani. Mužstva na sebe poté narazila ve čtvtfinále, ve kterém stihla odehrát pouze dva duely. I v nich urval každý z týmů po jednom vítězství. Pak ale sérii ukončila nesmlouvavá koronavirová pandemie.

I z dlouhodobějšího měřítka jsou vzájemné zápasy vyrovnané. Tým z Podvinného mlýna dokázal z posledních deseti utkání ovládnout šest, zelenobílý soupeř se radoval ve čtyřech případech. Ze všech těchto duelů byl pouze třikrát rozdíl ve skóre vyšší než dvě branky. I tentokrát se tedy dá čekávat velmi vyrovnané klání. 

Sparťané budou jako obvykle spoléhat na zkušeného brankáře  Martina Beneše. Naopak postrádat bude celek vedený Ondřejem Kašpárkem dvojici obránců Jan Marvánek a Milan Garčar, kteří se do hry vrátí až v dalším průběhu sezony. Nejzkušenějším pilířem obrany tedy zůstává Radim Křenek. V útoku mají rudí velkou škálu kvalitních hráčů. Nejvíce se v přípravě dařilo Lukáši Ujhelyimu. Ten prožil parádní pohárovou jízdu, kdy během duelů s Ústím, Karlovými Vary a Chodovem stihl nasbírat skvělých osm bodů!

Zajímavý zápas bezpochyby čeká odchovance Bohemians Josefa Juhu, který před předchozí sezonou zamířil do týmu aktuálního rivala. „Očekávám klasické vyhrocené pražské derby. Rozhodně atraktivní pro diváky i rozhodčí. Tahle utkání sice občas bývají nervoznější, ale to nám vyhovuje,“ nechal se slyšet dvacetiletý sparťanský útočník s desítkou na dresu. „Ale je to pro nás zápas jako každý jiný. V této době nevíme, jak soutěž bude vůbec probíhat, a proto si chceme každý duel užít naplno,“ podotýká kapitán juniorských mistrů světa z loňského roku. 

V nedělním zápase s Bohemians by sparťané rádi odčinili páteční selhání s posledním týmem tabulky uplynulé sezony Pardubicemi. Na Východočechy totiž nestačili a prohráli s nimi v domácím prostředí 6:7.

Na druhé straně by měl být oporou v brance Radovan Michajlovič, který do Prahy zamířil po dlouholetém angažmá v Otrokovicích. V týmu vedeném koučem Michalem Jedličkou najdeme mnoho mladých šikovných individualit. Mezi ně patří osmnáctiletý Filip Forman, jenž se v prvním ligovém duelu s Black Angels blýskl před televizními kamerami třemi body. Stejný počet kanadských bodů v tomto utkání nasbíral Matyáš Krebner, dva body si poté připsal Jakub Buršík a za dvě branky také Matěj Pěnička.

Útočník klokanů Viktor Kopecký očekává vyrovnaný duel. „Jsme moc rádi, že se sezona nějakým způsobem rozjela. V zápase se Spartou očekávám vyhrocené utkání. Tyto zápasy mívají velký náboj a diváci se mají rozhodně na co těšit,“ hlásí.

Vytáhlý útočník který v předchozí nedohrané sezoně stihl nasbírat během 28 utkání pěkných 29 kanadských bodů za 16 branek a 13 asistencí zároveň podotkl, že nedělní soupeř je v tuto chvíli pro Bohemians zřejmě největším rivalem. „Je to nejspíše dáno historií v play-off. Střetávají se dva pražské týmy, které preferují zcela odlišný styl hry,“ vysvětluje. 

I pro tohoto ústeckého odchovance to bude poněkud netradiční zápas. V kádru protivníka totiž působí dvojice Mikuláš Krbec a Jakub Kolstrunk, se kterými působil ještě v dresu ústeckého florbalového celku. „Je to trochu speciální, stále jsme kamarádi a s Kubou Kolstrunkem jsme v občasném kontaktu. Pokud se ale na hřišti potkáme, tak je jasné, že si nedáme nic zadarmo,“ zdůrazňuje. 

Obrázek