{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

PREVIEW: TATRAN HOSTÍ PARDUBICE, ŽENY CHODOVA ČEKÁ OSTRAVA

Obrázek ke článku
3. 3. 2021

Ani uprostřed tohoto týdne nebude nouze o pořádné mužské i ženské florbalové bitvy. V rámci dohrávky 16. kola Livesport Superligy přivítá Tatran Střešovice na domácí palubovce Sokoly Pardubice. Třaskavý souboj bude k vidění i v hale Jedenáctka, kde se budou chtít domácí hráčky Chodova přiblížit ve vzájemném souboji FBC Ostrava. Úvodní buly tohoto utkání je na programu o půl sedmé hodině večerní.

V hale v Řepích přivítá Tatran Střešovice jedenácté Pardubice. Domácí čeká v posledních dvou kolech tvrdý boj o třetí pozici v tabulce, a tedy lepší výchozí pozici do play-off. Svěřenci Milana Fridricha jsou aktuálně se ziskem 48 bodů na čtvrtém místě tabulky, přičemž na třetí Bohemians ztrácejí pět bodů. Klokani ale mají odehrány již všechny zápasy v základní části, Střešovické čeká kromě středeční dohrávky s Pardubicemi také víkendový souboj se Spartou.

„S blížícím se play-off se na každý zápas připravujeme, jako by vyřazovací část už nastala. Utkání chceme rozhodně vyhrát, chtěli bychom si do čtvrtfinále vybírat soupeře, to je náš cíl pro dva poslední zápasy,“ potvrzuje útočník Petr Brautferger. „Můžeme čekat tvrdé utkání, největší sílu soupeře vidím v brejkových příležitostech a v tahu na branku. Musíme se vyvarovat individuálních chyb a hrát ze zajištěné obrany, to je klíč k úspěchu,“ pokračuje.

Domácí se budou chtít opřít o přesilové hry, ve kterých patří k nejlepším v soutěži. „Připravujeme se na ně každý trénink a specificky se zaměřujeme na soupeře proti kterému zrovna hrajeme, takže nějaké akce jsou nacvičené, ale kreativita hráčů hraje také důležitou roli,“ vysvětluje Brautferger.

Právě dvaadvacetiletému útočníkovi se v posledních zápasech střelecky opravdu daří. Během posledních osmi duelů z jeho čepele putovalo jedenáct přesných tref za záda brankářů. „Hraji v lajně, kde si navzájem vytvoříme mnoho gólových šancí, takže bych to přičítal naší formaci. S klukama si na hřišti dokážeme skvěle vyhovět a chemie mezi námi funguje na sto procent. S výkony jsem momentálně spokojený, ale pořád mohu svoji produktivitu zvyšovat, co se proměňování šancí týče. Doufám, že mé výkony ještě vygradují v play-off, kde to bude nejvíce potřeba,“ dodává skromně.

Poněkud jiné starosti mají v Pardubicích. Sokoli ztrácí na desátou příčku zajišťující jistou záchranu v Livesport Superlize pět bodů. Svěřenci Martina Zozuláka musí v posledních dvou utkáních zdolat Střešovice i Black Angels a zároveň doufat, že Česká Lípa nebude bodovat v domácím zápase s Hattrickem Brno. „S výsledky nemůžeme být moc spokojeni, několik zápasu jsme prohráli kvůli zbytečným chybám. Myslím, že současné umístění není důvodem ke spokojenosti ani v nejmenším, určitě byl náš cíl vyšší. Momentálně chceme bojovat o přímou záchranu do posledních chvíle a získat z posledních dvou zápasů plný počet bodů. Ale víme, že to bude těžký úkol,“ tvrdí útočník David Petržela.

„Ve středu očekávám velmi těžký zápas, Tatran letos hraje skvělý florbal a naším úkolem bude pokusit se je překvapit. Tatran má spoustu skvělých individualit a opravdu se jim daří. Velkou sílou je určitě lajna vedená Filipem Langerem, která hraje skvěle a je velmi nebezpečná. Hlavním klíčem k úspěchu bude nenabízet Tatranu zbytečně šance vlastními chybami a hrát trpělivě. Navíc bude potřeba oproti posledním zápasům zlepšit zakončení ve vyložených šancích, to nás trápí,“ vysvětluje.

Pardubičtí prožili opravdu náročný únor. Během šestadvaceti dnů stihli odehrát devět utkání. Na únavu si ale Petržela rozhodně nestěžuje. „Program je náročný, ale dle mého názoru máme mladý tým, kde většina hráčů, až na pár výjimek, studuje a má čas odpočívat. K tomu máme parádní možnosti regenerace a já osobně se snažím hodně tělo doplňovat živinami a suplementy. Na únavu se určitě nemůžeme vymlouvat,“ zdůrazňuje dvacetiletý svitavský odchovanec.

Souboj dvou elitních týmů Extraligy žen bude k vidění ve středu v podvečer v Praze na hale Jedenáctka, kde třetí tým tabulky Chodov přivítá druhé FBC Ostrava. Domácí hráčky by se rády přiblížily ke svému soupeři na rozdíl pěti bodů. To Ostravanky by se zase rády posunuly na dosah jejich rivalkám z Vítkovic. Hráčky týmu z Jižního Města budou spoléhat na svoji dobrou defenzivu v čele s reprezentační brankářkou Janou Christianovou. Během třinácti klání inkasovaly chodovské hráčky pouze sedmatřicetkrát, což je druhé nejnižší číslo. Jejich soupeřky se budou chtít opřít nejen o výkon nejproduktivnější hráčky celé soutěže Denisy Kotzurové, ale také Michaely Mlejnkové. Právě první jmenovaná po návratu ze Švédska, kde v době přerušení soutěže sbírala zkušenosti v nejvyšší soutěži v barvách Lundu, prožívá bodovou explozi. Po restartu ženské nejvyšší soutěže nasbírala během devíti utkání již třicet bodů! Chodovu se na Ostravu obvykle daří, z posledních pěti střetnutí dokázal ovládnout hned čtyři, další body bude chtít získat dnes. 

Podaří se domácím hráčkám přidat další vítězství ve vzájemném zápase, nebo si vítězství z Prahy odvezou Ostravanky?

V dalším středečním zápase extraligy žen hostí lídr tabulky z Vítkovic šestou Olomouc. V 19 hodin přivítá Tigers Start98 Kunratice v pražském derby střešovický Tatran, který bude chtít po vítězství nad Chodovem ovládnout další pražské derby.

Dohrávka 16. KOLA LIVESPORT SUPERLIGY

Středa 3. března

19:00   Tatran Teka Střešovice vs. SOKOLI Pardubice (Sportovní centrum Řepy) 

Dohrávka  7. KOLA extraligy žen

Středa 3. března

18:30   FAT PIPE FLORBAL CHODOV vs. FBC Ostrava (Jedenáctka VS) 

DOHRÁVKA 15. KOLA EXTRALIGY ŽEN

Středa 3. března

18:30   1.SC Tempish Vítkovice vs. FBS Olomouc (SC Dubina Ostrava) 

Dohrávka  6. KOLA Extraligy žen

Středa 3. března

19:00   FATPIPE Tigers Start98 Kunratice vs. Tatran Střešovice (SH Jižní Město) 

Obrázek