{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

PREVIEW: NEDĚLNÍ PROGRAM NABÍDNE PRAŽSKÉ I BRNĚNSKÉ DERBY

Obrázek ke článku
5. 3. 2021

Nabitý program ženské nejvyšší soutěže pokračuje i o nadcházejícím víkendu. V rámci 16. a 17. kola nebude nouze o atraktivní bitvy. Hned v sobotu, ve druhém vzájemném zápase v pouhých čtyřech dnech, hostí Tatran Střešovice v rámci pražského derby Start98 Kunratice. Očekávaná nedělní šlágr mezi Ostravou a Chodovem se odkládá, na programu je ale brněnské derby mezi Bulldogs a Židenicemi. 

Středeční pražské derby mezi Kunraticemi a Tatranem začaly lépe prvně jmenované a po první části vedly 4:2. V dalším průběhu souboje už ale střešovické florbalistky přebraly iniciativu a utkání dokázaly překlopit na svoji stranu. „Do sobotního zápasu vstoupíme zodpovědně a pozitivně naladěné, budeme se snažit vyvarovat chyb a ztrát, které neustále opakujeme. Musíme se soustředit jen na sebe a hrát svoji hru, jak nejlépe umíme,“ podotýká útočnice Veronika Kopecká. „Doufám, že se poučíme z chyb, které jsme dělaly ve středečním zápase a ukážeme jim, kdo je doma a kdo bude určovat tempo hry,“ odhodlaně pokračuje. „Soupeřky využívají chyb a ztrát, po kterých se okamžitě ženou do brejků. To je podle mne jedna z jejich nejsilnějších stránek,“ představuje soupeřovu devízu osmnáctiletá Kopecká.

Střešovické hráčky se v této sezoně trápí na domácí palubovce. Ze šesti zápasů dokázaly zvítězit pouze třikrát. V sobotu by samozřejmě chtěly přidat čtvrtý korálek. „Myslím si, že to může být v dnešní době hodně ovlivněno i fanoušky, kteří nám moc chybí. Věřím, že v sobotu nastartujeme nějakou vítěznou domácí sérii. Našim cílem je se do konce základní části udržet mezi čtyřmi nejlepšími týmy, zvládnout play-off a překvapit soupeře nad námi,“ dodává.

Špatná defenziva Tigers

Poněkud jiné starosti mají v Kunraticích. Místní Tigers po odehraných patnácti zápasech okupují až osmou příčku tabulky. „Když se kouknu na poslední tři zápasy, nevím proč jsme předtím nehrály stejně. Tyto soupeřky bychom měly přehrávat, ale zbytečně jsme s nimi ztrácely body. V posledních třech zápasech ukazujeme úplně jinou hru, stačíme tabulkově mnohem lepším soupeřům a musíme to přenést i do zápasu se slabšími soupeřkami,“ vysvětluje útočnice Kateřina Kovaříková. „V sobotu očekávám vyrovnaný zápas. Tatran si na nás po středečním zápase dá větší pozor, ale stále je můžeme překvapit. Mají šikovnou první formaci, která se dokáže gólově prosadit. Celkově mají zkušenější kádr a dokážou to na hřišti potvrdit,“ pokračuje. „Myslím si, že pokud nastoupíme do zápasu se stejným nasazením, jako jsme ve středu odehrály první třetinu, a vydržíme celý zápas, máme šanci zvítězit. Zároveň taky bude potřeba zlepšit hru dopředu a více střílet,“ představuje taktiku.

Hráčky Tigers trápí především defenziva. Inkasovaných 99 branek patří k nejhorším počinům v soutěži. „Není to úplně hezké číslo. Mnoho gólů nám padlo po nedůrazu před naší bránou, ale na to jsme se již zaměřily a zdá se, že se to o dost zlepšilo. Věřím, že to potvrdíme hned v sobotu,“ dodává Kovaříková.

Dvě nedělní derby

Víkendový program odstartují ve 14 hodin sobotní souboje Jičína s Bohemians a Bulldogs Brno s FBC Ostrava. Vítkovice budou chtít navázat na své výborné výkony další domácím vítězstvím, tentokrát hostí Židenice. Olomouc na svém hřišti přivítá v důležitém souboji dvou tabulkově blízkých soupeřů Panthers Praha. Kolo poté uzavře souboj Chodova s Mladou Boleslaví, který bude pikantní právě pro Kristýnu Lechnerovou. Je totiž odchovankyní právě klubu z města automobilů.

Nedělní kolo odstartuje taktéž ve 14 hodin souboj Kunratic s Olomoucí. V souboji dvou týmů ze spodku tabulky poté hostí Mladá Boleslav Jičín. V neděli také přijdou na řadu dvě derby. V tom pražském vyzvou Bohemians Tatran Střešovice a v brněnském Židenice poslední Bulldogs Brno. Další pražský tým Panthers Praha poté hostí vedoucí tým tabulky Vítkovice.

PROGRAM 16. KOLA Extraligy žen

Sobota 6. března

14:00 KM automatik FBK Jičín vs. FbŠ Bohemians (Sportovní areál Jičín)*
14:00 Bulldogs Brno vs. FBC ČPP Ostrava (SH SportPoint Brno)
15:00 Tatran Střešovice vs. FATPIPE Tigers Start98 Kunratice (STODOLA aréna Střešovice) 
15:00 1. SC Tempish Vítkovice vs. K1 Florbal Židenice (SC Dubina Ostrava)
15:00 FBS Olomouc vs. Panthers Praha (SH Čajkaréna Olomouc)*          ​
17:00 FATPIPE FLORBAL CHODOV vs. MITEL Florbalová akademie MB (SH Jižní Město) 

PROGRAM 17. KOLA EXTRALIGY ŽEN

Neděle 7. března

15:00 MITEL Florbalová akademie MB vs. KM automatik FBK Jičín (Nová MSH Mladá Boleslav) online
15:00 FbŠ Bohemians vs. Tatran Střešovice (SH Dolní Březany)* online
16:00 Panthers Praha vs. 1. SC Tempish Vítkovice (SH ZŠ Rudná)* online              
18:00 K1 Florbal Židenice vs. Bulldogs Brno (MSH Vodova)* online

Duely FATPIPE Tigers Start98 Kunratice vs. FBS Olomouc a FBC ČPP Ostrava vs. FAT PIPE Florbal Chodov se odkládají. 

* - utkání označená hvězdičkou můžete sledovat na videoplatformě Českého florbalu s komentářem

Obrázek