{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PŘÍPRAVA POKRAČUJE. CHCEME BÝT NACHYSTANÍ, ZNÍ Z BOLESLAVI

Obrázek ke článku
20. 10. 2020

Hrát sice nemůžou, napříč kategoriemi však dělají všechno proto, aby byli co nejlépe nachystaní na restart. Florbalisté celku Předvýběr.CZ Florbal MB se snaží i v provizorních podmínkách držet hráče v tempu. „Cítíme, že jsme schopní hráče kondičně udržovat a možná i zlepšovat,“ podotýká mladoboleslavský hlavní trenér Petr Novotný.


Vítěz uplynulé základní části stihl dosud v Livesport Superlize odehrát jen tři zápasy. Do ročníku naskočil později než ostatní týmy vinou karantény a po úvodním zaváhání dvakrát zvítězil. Na další duely si však musí počkat. Jak dlouho to bude, je otázkou, na kterou momentálně nikdo správnou odpověď nezná.

„Je vyčerpávající přenastavovat režim podle toho, jak se opatření průběžně mění, ale to je zkrátka naše úloha a vždy jsme si našli cestu,“ říká generální manažer Tomáš Pacák. „Potřebujeme trénovat a zachovat činnost co nejblíže standardu, protože už na jaře jsme si poprvé vyzkoušeli, že je těžké vracet se k běžnému režimu po delší odmlce.“

Boleslavští na sobě pracují venku, ve vnitřních prostorách to aktuálně platná nařízení nedovolují. Tréninky 
probíhají ve skupinkách po maximálně pěti účastnících. Každá skupina má navíc prostor vymezený tak, aby nepřišla do styku s ostatními hráči.

„Ještě důležitější než dřív je pro nás komunikace s našimi členy a rodiči. Je pro nás podstatné předem znát 
docházku, abychom podle toho rozdělili hráče do zmíněných skupin,“ zdůrazňuje sportovní manažer Jakub Gruber.

Že je režim odlišný od běžného sezonního, je jasné. V Mladé Boleslavi je však pro klub klíčové, aby florbalisté zůstali ve formě. Proto mají i tréninkové plány pro jednotlivce.

„Dvakrát týdně se hráči schází ve skupinách po čtyřech a venku se věnují posilování. Další tři tréninky jsou 
čistě individuální - zaměřené na kondici, kompenzační cviky a obecně cvičení v domácích podmínkách,“ přibližuje režim hlavního mužstva kouč Novotný.

Klub jednoznačně upřednostňuje „klasické“ tréninky od těch v online prostředí. Napříč kategoriemi se snaží,​ aby mohli být členové v kontaktu, samozřejmě za dodržení všech bezpečnostních podmínek a nařízených opatření.

„Důležité je, že i v tomto režimu děti mají příležitost potkat se, byť v malých skupinách, a my v nich můžeme probudit soutěživost. Kolektiv teď hráčům chybí nejvíc. V omezeném počtu dětí ve skupinách se můžeme věnovat větším detailům,“ vysvětluje Gruber mladoboleslavskou filozofii.

Sportovního manažera těší, jaký je o venkovní tréninky zájem. „Že se jich děti účastní, je tím nejlepším měřítkem. Navíc v našem případě nejsou venkovní tréninky novinkou, protože i dosud jsme celoročně měli jeden venkovní trénink týdně. Nyní jsme tedy tento počet navýšili,“ dodává.

Případné zrušení tréninků by z dlouhodobého pohledu mohlo mít negativní dopad nejen na herní připravenost florbalistů, ale také na ekonomickou stránku klubů. „Zachování možnosti sportovat a trénovat má obzvlášť v této době nesporné kladné zdravotní aspekty. Našim podporovatelům ve všech sférách – veřejných i soukromých – musíme dávat důvody, aby v podpoře pokračovali a viděli s námi světlo na konci tunelu,“ sděluje Pacák. Dobře ví, jak důležité je mít před sebou neustále cíl, za kterým se dá jít. „Hráči, ale i trenéři a pracovníci klubu potřebují mít motivaci a vidět smysl v rozvíjení toho, na čem intenzivně pracujeme mnoho let. Vynaložili jsme velké úsilí, abychom byli silnou a stabilní organizací. O to nesmíme přijít.“

Obrázek