{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

PŘÍŠTÍ ZASTÁVKA: RÖNNBY. KEPRTOVÁ MĚNÍ CHODOV ZA SSL!

Obrázek ke článku
3. 6. 2022

Česká florbalová škola bude mít v nadcházející sezoně další výraznou stopu v nejlepší soutěži světa. Reprezentační obránkyně Vanessa Rebecca Keprtová se z kádru chodovských lvic stěhuje k tygřicím do švédského klubu Rönnby Västerås. 

Bronzová medailistka z juniorského mistrovství světa přestupuje do týmu, jenž v uplynulém ročníku finišoval na třetím místě v tabulce a dokráčel až do semifinále play-off. „Opravdu se těším, že si zahraji nejlepší ligu světa a budu mít možnost se zlepšovat vedle těch hráček, na které jsem dřív koukala v obýváku v televizi. Věřím, že mi to přinese spoustu zkušeností, a to nejen po té florbalové stránce,” říká Keprtová v oficiální zprávě na webu Chodova.

Na zmíněném šampionátu juniorek se blýskla skvělými výkony. Byla zařazená do All Stars týmu turnaje a řekla si tak nejen o místo v seniorském nároďáku. Už tehdy na sebe upřela oči skandinávských velikánů. „Nabídky ze Švédska nechodí každý den a rozhodně se neodmítají. Když jsem po juniorském mistrovství světa jednu z nich dostala, byla jsem strašně šťastná, byl to vždy můj dětský sen. Po ženském šampionátu jsem si dokonce mohla vybrat, což mě moc potěšilo,” prozrazuje.


Keprtová odchází do zahraničí po dvou sezonách v ženské extralize zakončených dvěma účastmi v Superfinále florbalu. S celkem z Jižního Města se také probojovala do finále Poháru Českého florbalu. „Určitě jsem chtěla odcházet s titulem a ne zase oplakávat stříbrnou medaili, což jsem zažila v několika kategoriích. Když se na to ale podívám s odstupem času, udělalo to ze mě člověka i hráčku, jakou jsem teď. O to větší motivaci do budoucna mám,” říká 19letá florbalistka.

Produktivní obránkyně vyrostla v Nehvizdech. Z kádru Tigers se přes Orku dostala do Sparty, odkud před sezonou 2016/17 zamířila na Jižní Město. „Na Chodově jsem strávila tu nejdelší část svého florbalového života a dalo mi to asi nejvíce. Stihla jsem tu odehrát něco s klukama, což považuji za největší benefit celkově, přeci jen je to rozdílný florbal. S holkama jsem se od starších žákyň prodrala až do žen a byla to opravdu skvělá a zároveň velmi náročná cesta. Celou svou etapu na Chodově považuji za skvělou a věřím, že ne zcela uzavřenou,” hodnotí své dosavadní působení v kádru lvic.

Obrázek