{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

PŘÍTOMNOST FILIPA LANGERA BYLA PRO DĚTI VELKOU UDÁLOSTÍ. CELÁ AKCE SE POVEDLA, CHVÁLILI TOUR KRALUPŠTÍ

Obrázek ke článku
11. 3. 2019

Kralupy nad Vltavou jsou proslulým průmyslovým městem. Florbalu se zde očividně daří. Tour de Club se do tohoto středočeského města dostala již podruhé. A tentokrát měla snad ještě kladnější ohlasy než poprvé. Velkou zásluhu na tom měla přítomnost reprezentanta Filipa Langera.

Interně si tenhle trénink nazvali jako „speciální“. A přesně tak k němu přistoupili. Speciálním opravdu byl. Nejen že přijeli trenéři, s nimiž se děti uvidí možná jen párkrát za život. Přijela i mladá florbalová superstar ze střešovického Tatranu Filip Langer.

„Syn se na speciální trénink moc těšil. Nejvíc ho zajímalo, která osobnost přijede. Vlastně to ho zajímalo asi ještě víc jak samotný trénink. Když pak zjistil, že to je Filip Langer, byl nadšený,“ smála se jedna z maminek Radka Amazouzová.

Kluboví představitelé se rozhodli pro přihlášení do projektu z více důvodů. Pro ně nebyl důležitý jen možný příjezd mladé hvězdy českého florbalu. „V klubu máme hodně nových trenérů, a to i z řad rodičů. Chtěli jsme jim tudíž dát možnost nakouknout pod pokličku velkých klubů. Na to je tahle akce jak dělaná. Mohli tak načerpat novou inspiraci, případně se utvrdit v tom, co dělají,“ přibližoval důvody klubový šéf Jiří Cimler.

Velmi kladné hodnocení prezentoval také trenér Martin Šípek. „Akce byla povedená celá!“ začal nadšeně. „Byla to pro nás zajímavá výměna zkušeností. Z mé strany bych nejvíc pochválil následnou diskuzi s hráči a rodiči.“

Do Kralup přijela metodička Michaela Běhanová a dále trenéři Michal Vojáček a Antonín Palatinus. Největší aplaus ale sklidil reprezentant Langer. „Celá skvadra odvedla skvělou práci a velmi nás oslovila. Děti měly největší radost z Filipa. I díky jeho mladému věku jim byl nejbližší. Důležité pro nás ale hlavně je, že trenéři získali inspiraci a mohou ji nyní implementovat do svých tréninků. Za mě super počin,“ dodával šéf klubu Cimler.

Slovo na závěr dodala i zástupkyně rodičů. Také Radka Amazouzová si projekt pochvalovala.

„Mně osobně se akce moc líbila. Byla přínosem jak pro děti, tak pro trenéry. Kluci byli pozornější, než bývají běžně u trenérů, s kterými trénují třikrát týdně. Vyzkoušeli si nové tréninkové prvky. Myslím, že každá podobná akce je příjemným zpestřením,“ doplnila na závěr.

Obrázek