{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PROCHÁZKA: V ZÁPASE JSME NEBYLI HORŠÍ, PROHRA JE HOŘKÁ

Obrázek ke článku
14. 6. 2021

Ztráta náskoku, prodloužení, prohra. Chodovské hráčky znovu nestačily v superfinále na Vítkovice. Na střídačce, tentokrát již v pozici hlavního trenéra, nechyběl Lukáš Procházka. Bývalý úspěšný florbalista tak přidal do své sbírky další stříbrnou medaili. „Ukázali jsme, že jsme superfinále hráli oprávněně a že nám v kádru rostou hráčky, které čeká slibná budoucnost třeba i v reprezentaci,“ predikuje kouč.

Před sezonou se o Chodově hojně mluvilo. Z kádru lvic odešlo hned 12 hráček a chodovský stratég tak musel najít nové hvězdy pro Extraligu žen. Povedlo se. Výrazně obměněný tým, který má nyní věkový průměr 20 let, předváděl skvělé výkony a základní část dokončil na druhém místě.

Následně se modrobílým podařilo také zvládnout obě kola v play-off a po vítězstvích v městských derby s Bohemians a Tatranem se lvice dostaly do superfinále. „Úžasná, skvělá jízda,“ myslí si Procházka.

V souboji o titul na jeho svěřenkyně potřetí v řadě čekaly rytířky z Vítkovic. Ač Chodov do zápasu vstupoval v roli outsidera, tak hnán fanoušky přímo na tribunách UNYP Areny předváděl povedený výkon. Dlouho dokonce vedl, jenže favoritovi z Ostravy se podařilo vyrovnat v poslední minutě třetí třetiny a posléze strhnout titul do svého vlastnictví.

„V klíčových momentech jsme si nepohlídali předbrankový prostor," uvědomuje si Procházka. 

„Hodnocení je těžké. Byly tam emoce i rivalita. Připravili jsme se nejlépe, jak jsme mohli a výsledek je pro nás hořký. Před holkami musím po tom výkonu smeknout. Do zápasu jsme dostali všechny prvky, které jsme tam dostat potřebovali. V některých pasážích jsme se nechali dostat pod tlak víc, než jsme potřebovali, ale rozhodně jsme neprohráli proto, že bychom byli v zápase horší,“ říká hlavní trenér stříbrného celku ročníku 2020/21.

A co podle něj superfinále, tolik podobné předcházejícímu utkání z Ostravar arény, rozhodlo tentokrát? „Myslím si, že jsme celkově měli řadu šancí, které mohly rozhodnout utkání úplně. Bohužel jsme je neproměnili a Vítkovice se neustále držely. Bylo nám jasné, že závěr bude složitý. A ačkoliv bych řekl, že jsme ho herně zvládali, tak v klíčových momentech jsme si nepohlídali předbrankový prostor,“ dodává Procházka.

​​

Obrázek