{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

PROSAZENÍ SE HRÁČEK VE ZVUČNĚJŠÍCH KLUBECH BY NÁM MOHLO POMOCT V POSUNU O STUPÍNEK VÝŠ, DOUFAL TOMÁŠ VIDLÁK

Obrázek ke článku
21. 5. 2019

Z trenérského pohledu patří k tradičním jménům, která se účastní závěrečných turnajů dívek. Tomáš Vidlák v letošním roce opět stane na lavičce východočeských dorostenek. Jedním z cílů a přání je posun o stupínek výš ve srovnání s minulostí. Pomoci k tomu mají i děvčata, která se prosadila ve zvučných klubech z metropole republiky.

Již pouze čtyři dny zbývají do startu dorosteneckého dívčího sezonního vrcholu. „Na značkách“ v ostravské hale Sareza budou přítomny i florbalistky z východních Čech. „Od turnaje v Ostravě očekáváme organizačně velmi dobře zvládnutou akci, na které se bude možné soustředit pouze na sportovní stránku. Co se týče výsledkové a herní části, tak bychom se po dvou po sobě jdoucích posledních místech chtěli posunout alespoň o stupínek výše. I když jsme si vědomi, že situace z pohledu kvality práce s hráčkami není v našem regionu na takové úrovni, jako jinde,“ nastiňoval zkušený lodivod.

Menší florbalové kraje či regiony jezdí na vrcholné akce často především sbírat cenné zkušenosti a poznávat, jak vypadá elitní český florbal. Řada nevýsledkových faktorů je důležitá také pro trenéra Královéhradeckého a Pardubického kraje. „Spíše než na výsledek na závěrečném turnaji se soustředíme na zkvalitňování práce s talentovanými hráčkami. Věříme, že vytvoříme dobrou partu, která si bez ohledu na dosažený výsledek pobyt v Ostravě náležitě užije,“ potvrzoval, že cíle Východočešek primárně nejsou výsledkové.

Liga dorostenek na východě má pouze sedm účastníků. Menší konkurence se pak logicky projevuje na výkonech a snaze hráček. Regionální či krajská reprezentace je pak často jedinou nadějí, jak florbalistky donutit dělat něco navíc. „Během letošní sezóny výběr dorostenek absolvoval celkem sedm tréninkových jednotek a třídenní soustředění v Rokytnici v Orlických horách. Ve výběru se objevilo celkem 35 hráček do pole a 7 brankářek, přičemž s přibývajícím časem počet nominovaných hráček postupně klesal,“ přibližoval sezonní průběh. Dle trenérových slov byla víceméně bezproblémová také komunikace s jednotlivými klubovými trenéry.

Že vše není jen negativní, to kouč potvrdil záhy. Pochvaloval si především novou motivaci pro hráčky v podobě přestupů či hostování ve větších klubech v Praze. „Jsme rádi, že některým hráčkám se podařilo prosadit do kádru zvučnějších klubů jako Tatran Střešovice či Tigers Jižní Město. To se takřka ihned projevilo na jejich rostoucí výkonnosti. Velmi nás taky potěšil fakt, že i přes brzký čas tréninků se hráčky za vydatné podpory rodičů stíhaly dostávat na tréninky.“

Přece jen ale ještě nějaké připomínky měl. „Určitě nejsme spokojeni s úrovní a kvalitou regionálních soutěží dorostenek a juniorek, které nenutí jednotlivé hráčky se zlepšovat. Plány nám taky komplikovalo pár pozdních omluvenek,“ posteskl si na závěr.

Obrázek