PRVNÍ KOLO PLAY-UP DIVIZE POKRAČOVALO TŘETÍMI A ČTVRTÝMI ZÁPASY

11. 3. 2020

Sobotní a nedělní zápasy určily, že je již známo pět účastníků druhého kola play-up Divize. Na pokračování ligové sezóny se mohou připravovat Florbalová škola Plzeň, Hradec Králové, Prague Tigers, Krnov a SLAVIA Plzeň. Naopak pro Teplice, Strakonice, Děčín, Mohelnici a Písek sezóna končí. Rozzuzlení zbylých třech sérií bude dokonáno dnes.

V nejkratším možném termínu rozhodly týmy Plzně (Florbalová škola), Hradce Králové a Krnova. Plzeň vyhrála ve Strakonicích 8:3, čtyřmi body přispěl Václav Kaše. Hradec Králové získal rozhodující náskok v první třetině, ve které vstřelil Děčínu pět branek. Zbytek zápasu již zvrat nepřinesl a Východočeši mohli slavit postup. Krnov dodržel výsledkovou sérii a stejně jako v předchozích zápasech porazil Děčín v poměru 6:5. Třemi body přispěli Jaromír Filip a Ondřej Miškov.

O zápas více museli absolvovat pražští tygři a SLAVIA Plzeň. Pražané v sobotním zápase nezachytili nástup Teplic, které se postupně dostali do vedení 7:1, a nakonec prohráli 11:4. Nedělní utkání začalo lépe pro tygry, kteří si v první třetině vypracovali tříbrankový náskok. Domácí Teplice však chtěly návrat do Prahy, což vyústilo ve srovnávací branku v 56. minutě. Ta však nakonec nebyla uznána, a tak mohla propuknout radost na straně soupeře. SLAVIA Plzeň přijížděla do Mohelnice za vyrovnaného stavu 1-1 a dokázala obě venkovní utkání vyhrát. Třetí střetnutí 6:4, čtvrté 5:4. Mohelnici nepomohl ani čtyřbrankový příspěvek Lukáše Zacha.

Duely Kadaň – Liberec, Brno – Třinec a Šumperk – Vysoké Mýto bude muset rozhodnout až pátý vzájemný zápas. Liberec obě svá utkání v Kadani prohrál, ale v domácí hale to soupeři vrátil i s úroky. Po výhrách 9:7 a 16:6 se série vrací na palubovku Katů. „Matchbally“ si v sobotních zápasech zajistili Třinec (6:4) a Vysoké Mýto (5:4), ale jak Šumperk (7:6), tak i Brno (11:10) byli proti ukončení sezóny a vynutili si pátá střetnutí, která se odehrají dnes.